Avslutad | Aficionado – Torsdag 10 augusti 2023
Medaljer Ordenstecken
ORDENSTECKEN, förgyllt silver, Uppgående Solens Orden, Japan, rött glas, emalj, bredd 53 mm, vikt 56,1 g, saknar band.
Medaljer Minnen
MEDALJ, 23K guld / metall, Leninpriset, referensnummer 1210, bredd 28 mm vikt med band 27,6 g, medaljen delades ut 1925-34 samt 1956-1990.
Kläder Skor
SKOR, LOUIS VUITTON, Sneakers, svart skinn, grå mocka, monogram, stl 8 ca 42, bruksslitage,
Mynt Svenska mynt
2 MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, 1889, ca 01, 10 Kronor, 1876, ca 1+/01, total vikt 13,4 g.
VÄSKA, MULBERRY, Weekend Bag, scotchgrain, blått läder, blått tyg, 45x35x23 cm, slitage på hörnen.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, MULBERRY, Tri-Fold, svart präglat läder, 11x12cm, 8st kontokortsfack, mynt, sedel, originalask, kvitto från 1998.
RESVÄSKA, LOUIS VUITTON, Sac 3 Poches, vintage, brun monogram canvas, guldfärgade beslag, 55x35x20 cm, år 1987, slitage.
Accessoarer Pennor
PENNOR, MONTBLANC, 3st, Meisterstück, stift, kulspets, resevoar, svart resin, stift 14K, etui, ytterkartong.
Accessoarer Pennor
PENNA, MONT BLANC, reservoar, svart resin, ref. IM 1014125, stift 14K guld, fodral, ytterkartong.
VÄSKA, RALPH LAUREN, Weekend Bag, rutigt canvas, svart, blå, grön, brunt läder, 60x35x30 cm, slitage.