Avslutad | Pant – Tisdag 23 maj 2023
Figurin, Lisa Larson, "Kalle" ur serien Larsons ungar, Gustavsberg, stengods, höjd: 18,5cm, signerad
Musikinstrument Övrigt
Gitarrförstärkare Marshall Code 25, 35Watts, snr V0202B97EE, nätkabel, Visas och hämtas hos Sefina på Götgatan 17, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Elgitarr Sigma Custom, stöt och lackskador, spricka/ lagat huvud, i hårt fodral.Ej visning
Akustisk gitarr Sigma DM12-5, The CF Martin Organisation, Imported by Levin, tolvsträngad,snr. 80427, lagad greppbräda, Visas och hämtas på Sefina Götgatan 17, betalning sker på Kaplans
Elbas, Ibanez Roadstar II Series, snr:D864754, volymknapp lös, tejpad bakplatta, lackskada, naggad, saknar en skruv för axelrem, mjukt fodral.Ej visning
Klockor Boss
Hugo Boss, Admiral, kronograf, herrur, stål, 46mm, quartz, mineralglas, datum, stållänk, viklås, Ref nr: HB.293.1.27.3619, Snr: 10.698.612, extra länkdelar, mindre repor på glas samt glasring
Gustav Stenberg (1924-) "Place Du Terte Paris", Oljemålning på duk, 21,5x16,5cm, i ram, signerad.Ej visning
Bordstelefon, Telegrafverket, "Rikstelefon", höjd: 32cm, märkt K. Telegrafverkets verkstad Nynäshamn, defekt, saknar taltratt samt väggdosa. Visas och hämtas hos Sefina på Götgatan 17, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Karaff, Orrefors, design: Ingeborg Lundin, modell: Silvia, höjd: 21cm, Visas och hämtas hos Sefina på Götgatan 17, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto
Visa varaGlas Övrigt
Skål, Orrefors, design: Ingeborg Lundin, modell: Silvia, höjd: 12cm, Ø14cm , Visas och hämtas hos Sefina på Götgatan 17, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto
Visa varaGlas Övrigt
Skål, Orrefors, design: Gunnar Cyren, modell: Sofiero, höjd: 11cm, bredd: 15cm, Visas och hämtas hos Sefina på Götgatan 17, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto
Visa varaElektronik Kameror
Kamerahus Nikon D5300, snr: 442735, Objektiv Nikon DX, AF-S Nikkor 35mm 1:1.8 G, snr: 3335055, saknar laddare, bruksslitage
Surfplatta, Apple Ipad 9th Generation WIFI + Cellular 10.2, 64gb, modellnr: MK473KN/A, IMEI: 358609374698815, fåtal repor på skärm, med avtagbart skydd för skärm, med laddare
Kamerahus Nikon D3100, snr: 6737702, Objektiv Nikon DX, AF-S Nikkor 18-55mm 1:3.5-5.6GIIED, snr:4819278, med laddare