281 - 300 av 1 153
1...141516...58 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 9 maj 2023

Klubbad för

Hänge/ Berlock 18K 0,2g 15mm

Utrop: 200 kr

Hänge/ Berlock 18K 0,2g 15mm

150 kr

Utrop: 200 kr

Hänge 18K 7g 40mm med diamanter 24xca0,01ct

Utrop: 6 000 kr

Armband 21K 8,7g 16,5cm - 18,5cm repigt

4 500 kr

Utrop: 5 400 kr

Konst Skulpturer

Bronsskulptur, lejon på marmorpostament, mörkpatina, kantnagg (nedre bakre hörn på bas) , höjd 15cm, längd ca 30cm, bredd ca 12cm (inklusive lejon/bas), 1900-talets början.

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

Konst Skulpturer

Glasskulptur, Havsvåg, okänd konstnär, konstglas, glasskivor, L:42cm H:12cm B:4-12cm

850 kr

Utrop: 600 kr

Axel Hamborn (1892-1971), tavla, oljemålning på pannå, motiv fiskemarknad, signerad Hamborn, 27x35cm, i ram 39x46cm.Ej visning

Utrop: 375 kr

Mobil, Huawei P8, modell: ALE-L21, snr.ALE-L21C432B634, IMEI:866630026928181,

425 kr

Utrop: 500 kr

Vas, troligen Dagobert Peche, Loetz, Österrike, tidigt 1900-tal, glas, orange och svart, målad blomdekor, omärkt, smärre ytslitage, höjd ca 17 cm.

400 kr

Utrop: 1 200 kr

Parti silver S800 brv. 326,6g skadat/udda, med ett handtag i pärlemo

Utrop: 2 100 kr

IWC Schaffhausen, Aquatimer, "Expedition Jacques-Yves Cousteau", refnr. IW329005, snr.6024429, stål, 42mm, automatisk, safirglas, datum, vridbar innerring, vattentålig 30Bar, gummiarmband, originalspänne, cert februari -17, manualer, box, ytterkartong.

36 500 kr

Utrop: 35 000 kr

Parti guld 14K 17,7g gravyr, med sten

Utrop: 7 100 kr

Ring 18K vitguld 7,5g Ø17¾ med diamanter 23xca0,005ct

Utrop: 5 800 kr

Kedja Pansar 18K 27g 61cm 5mm

Utrop: 19 000 kr

Kedja Ankarlänk 23K 30,4g 63,5cm 7mm

17 400 kr

Utrop: 21 000 kr

Collier 23K 15,2g skadat

8 700 kr

Utrop: 10 600 kr

Ring 18K 5g gravyr, med diamant hjärtformad 0,14ct enligt stämpel

2 400 kr

Utrop: 2 900 kr

Armband Ärtlänk med kant 18K 20,9g 17cm, med säkerhetskedja

Utrop: 14 800 kr

Ring 18K 3,6g Ø15¾ med diamanter 9st 0,18tct enligt stämpel, Guldsmederna Jobring, Halmstad

Utrop: 3 200 kr

Collier tvinnat 18K tvåfärgat 16,1g 36,5cm, dobblås med diamanter 2xca0,03-0,04ct 11xca0,01-0,02ct (vissa färgade), Guldsmederna Jobring, Halmstad

Utrop: 11 400 kr