141 - 160 av 303
1...789...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 april 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljanter ca 0,30 ctv, ca TW(G)/VS, stift, vikt 1,6 g.

5 200 kr

Utrop: 3 400 kr

COLLIER, 18K vitguld, lapis lazuli, briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, Jan Hellströmer, Stockholm 1987, längd 42 cm, vikt 43,0 g.

19 200 kr

Utrop: 21 000 kr

RING, 18K guld, briljant- och åttkantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W-TCa/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 4,3 g, några enstaka diamnter har nagg, svaga fattningar.

Utrop: 4 500 kr

CARMOERING, 14K vitguld, ovalslipad safir, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/VS-SI, Italien, stl 20,75 mm, vikt 3,7 g.

7 000 kr

Utrop: 7 700 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 54 briljantslipade diamanter ca 4,64 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 14,7 g, några diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 69 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca Cr/VS-SI, 24 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, stift, 8x 8 mm, vikt 2,2 g,

Utrop: 13 200 kr

ARMBAND, 18K guld, kors, 16 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-Cr/VS, längd 16/18 cm, vikt 2,1 g.

Utrop: 5 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 1,01 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, stl 16,75 mm, vikt 3,8 g, två diamanter med nagg på kulett.

14 600 kr

Utrop: 15 600 kr

COLLIER, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, varav mittstenen ca 0,09 ct, ca TW-W/VVS-VS, diameter 6,5 mm, längd 42/45 cm, vikt 2,4 g.

Utrop: 4 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, längd 16 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 7 700 kr

ARMBAND, 18K roséguld, 19 briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW/VVS-SI, flexmodell, mått ca 6 x 5,5 cm, vikt 7,5 g, en diamant med natural på rondisten, en diamant med nagg på rondisten.

Utrop: 16 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-W/VVS-VS, kors 12 x 9,0 mm, kedja 42/45 cm, vikt 2,5 g.

Utrop: 9 400 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 11 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 4,7 g,

Utrop: 16 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 84 briljantslipade diamanter ca 1,77 ctv, ca TW-TCa/VVS-VS, längd 17,5 cm, vikt 9,3 g.

Utrop: 30 500 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 46 briljantslipade diamanter ca 4,19 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 15 cm, vikt 12,8 g, diamanter med nagg och skador på kulett.

Utrop: 63 000 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad diamant 1,63 ct, W-X LB/SI2, GIA report 1172499438, briljant och baguetteslipade diamanter ca 0,16 ctv, stl 16,25 mm, vikt 4,2 g, svaga fattningar, mittsten rör sig i sin fattning.

Utrop: 24 000 kr

GAVELLO, 18K vitguld, vit emalj, briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 14,5 g.

Utrop: 12 000 kr

FRIMURARKULA, silver / 9K guld, går att öppna till ett kors, vikt 7,8 g.

4 000 kr

Utrop: 3 300 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,18 ct, W(H)/VVS1, Bo Andersson, Uppsala 1986, stl 17,5 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 90 000 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 1,00 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW/VS-SI, Björn Svensson, Stockholm 1961, stl 15,5 mm, vikt 5,5 g.

13 000 kr

Utrop: 15 000 kr