621 - 640 av 999
1...313233...50 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 28 mars 2023

Klubbad för

Accessoarer Övrigt

Solglasögon Ray-Ban Aviator Large Metal, RB3025, putsduk, originalfodral

400 kr

Utrop: 500 kr

Accessoarer Övrigt

Solglasögon Chanel Pilote, 4219-Q, c.395/S9, 5914, 140, 2P, polarized, DC2640682, originalfodral

1 400 kr

Utrop: 1 800 kr

Bo E Lundqvist (1934- ), Grafiskt blad signerad nr 42/250, mått 29x19cm inramad. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Lasse Åberg (1940-) Affisch, signerad och daterad -82, "As Shamus Sam Spade in "The Maltese Falcon"" Bogey. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Madeleine Pyk (1934-) Blandteknik, Diptyk;motiv fågel med blad och "Indians" bägge signerade och daterade 1969 mått ca16x22cm, ca14x22cm, ram med glas. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning

4 000 kr

Utrop: 1 000 kr

Kompottsked S830 126,6g, längd 290mm, graverad

Utrop: 850 kr

Silver Bricka

Karaff Georg Jesen "Henning Koppel Collection" 1,9L, Höjd 33,5cm, i originalkartong

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

Ring vitguld 18K 2,8g. graverad

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Ring 18K vitguld 4,8g Ø19 bredd: 3,8mm, graverad

Utrop: 2 600 kr

Kedja Ankar 14K 9,5g längd: 51,5cm bredd: 2mm, defekt, saknar lås

Utrop: 3 900 kr

Ring 18K vitguld 4,1g Ø16, med diamanter 1xca0,17ct, 2xca0,15ct, i behov av rodiering

Utrop: 5 100 kr

Kedja Venezia 9K 1,6g längd: 41,5cm bredd: 1mm, defekt, små brott

350 kr

Utrop: 425 kr

Hänge 18K brv 6,0g höjd: 20mm bredd: 22mm, med diamanter 6xca0,05ct

Utrop: 5 800 kr

Ring 18K brv 5,5g Ø18¼, med diamanter 8xca0,05ct, 88xca0,01ct, 14xca0,005ct

Utrop: 6 800 kr

Hänge 18K vitguld brv 1,1g Ø9mm, med diamanter 1xca0,05ct, 27xca0,01ct

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

Ring 18K vitguld brv 5,6g Ø16½, med diamanter 1xca0,15ct, 8xca0,04ct, 9xca0,01ct, 60xca0,005ct

5 100 kr

Utrop: 5 900 kr

Kedja Figaro 18K 3,8g längd: 40cm bredd: 1,5mm

Utrop: 2 700 kr

Ring 18K 3,7g Ø16, graverad, repig

Utrop: 2 000 kr

Parti guld 18K brv 6,1g, med pärla och sten, defekt, skevt

Utrop: 3 200 kr

Brosch 18K brv 2,4g längd: 45mm, med halvpärlor

Utrop: 1 200 kr