1141 - 1160 av 1 236
1...575859...62 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 14 mars 2023

Klubbad för

Skål på fot, Iittala Marimekko, Maribowl, glas, höjd: 12cm, grön

225 kr

Utrop: 150 kr

Okänd konstnär, Anita Hodin Olja på pannå, 9x9,5cm i guldfärgad träram.Ej visning.

100 kr

Utrop: 100 kr

Parti guld 18K 3,6g, defekt

Utrop: 2 000 kr

Hänge 18K vitguld 1,5g med diamanter 14xca0,02ct

Utrop: 1 500 kr

Fritid Övrigt

Kikare Focus Deluxe 12X50 Field 5 No. 2571 med fodral i läder (slitet, samt trasigt band), ca 1900-talets mitt

200 kr

Utrop: 250 kr

Karl-Erik Höglund (1940-) Grafiskt blad 40x29,5cm, signerad och numrerad 281/290 i guldfärgad träram

400 kr

Utrop: 500 kr

Lars Holm (1956-) (troligen, otydlig signatur) Akvarell på papper 25,5x36cm, i guld/silverfärgad träram

650 kr

Utrop: 425 kr

Sigvard Bernadotte (1907-2002) Blandteknik på papper 24,5x32,5cm, kubistisk komposition, i guldfärgad träram

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Pierre Marie Brisson (1955-) Cardorundumetsning signerad och numrerad 44/75, 50x66cm, i träram

450 kr

Utrop: 550 kr

Ari Juhani Laitinen (1945-) Akvarell på papper 49x70cm, vinterlandsskap, med guld/silverfärgad träram

375 kr

Utrop: 425 kr

Skål Kosta Boda Design: Anna Ehrner, "Contrast", höjd 16cm, bredd Ø35cm, visas och hämtas i Borås

Utrop: 300 kr

Nintendo Switch modell: HDH-001 snr. XJE10003651840, med laddare och ett spel Super Mario 3D Allstars

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Parti silver S925/835 2,8g

25 kr

Utrop: 50 kr

Örhängen 2st par S925 2,2g med plastkulor

Utrop: 50 kr

Hänge S830 0,8g, Kors

Utrop: 50 kr

Fickur s.k. mormorsur S800 Galonne Remontoir Cylindre 10 Rubis Ø35mm, sprucken urtavla, defekt sekundvisare, servicebehov, bruttovikt: 47,5g inkl. kedja i metall, ca tidigt 1900-tal, baksida med floral dekor

50 kr

Utrop: 75 kr

Sockersked S830 16,4g

250 kr

Utrop: 125 kr

Väggtallrik Villeroy & Boch "The Heliotrope Fairy" Plate number 6295/A Ø19,5cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Assietter 11st, Bing & Gröndahl (B&G) Julrosen, Ø17cm

600 kr

Utrop: 225 kr

Sockerskål Bing & Gröndahl (B&G) Julrosen, Ø9cm

25 kr

Utrop: 50 kr