401 - 420 av 1 236
1...202122...62 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 14 mars 2023

Klubbad för

Armband S925 38,6g längd:23cm bredd: 5mm

Utrop: 900 kr

Parti silver S925 114,9 defekt

Utrop: 850 kr

Hänge med kedja S925 13,7g längd: 79cm bredd: 2mm

250 kr

Utrop: 300 kr

Ring 18K 5,7g Ø17½ med diamanter 1xca1,21ct 30xca0,005ct, graverad, certifikat finns

27 500 kr

Utrop: 33 000 kr

Parti silver S830 848g bestick, 9 matgafflar längd: 183mm, 9 bordskedar längd: 185mm, med monogram

Utrop: 5 600 kr

Bestick S830 175,4g 12 kaffeskedar längd: 110mm, svensk modell: okänd

Utrop: 1 200 kr

Parti guld 18K 0,4g, defekt

Utrop: 225 kr

Hänge 18K 0,8g höjd:16mm bredd: 12mm, med grön sten

Utrop: 425 kr

Parti silver S830 166,3g Kaffeskedar längd: 120mm, modell: Rosenholm

Utrop: 1 100 kr

Mikrofon Boya, BY-WM4 Pro, transmitter och receiver, i väska, stötmärken

375 kr

Utrop: 500 kr

Mynt, 1 Sovereign, Edward VII, Australien, 1906, 22 mm, 22K (0,917), 8,0g

4 200 kr

Utrop: 5 000 kr

Margaretabägare, sterlingsilver, S925, vikt 111,6 gram, invändigt förgylld, A. Michelsen, Köpenhamn, svenska importstämplar, höjd 6,0 cm, diameter 7,1 cm

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

Skål, med låg fotring, handtillverkad, hamrad yta, av Gense i Eskilstuna, 2002, höjd ca 7,5 cm, diameter 13,0 cm,silver S830, vikt 311,2 gram.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Skål med vågbandsbård, signerad E. Råström, Råströms Silver- O Nysilverfabrik, Saltsjöbaden, 1975, höjd 8,5 cm, diameter 15,8 cm, silver S830, vikt 357,0 gram.

2 600 kr

Utrop: 2 400 kr

Bägare, Sven-Arne Gillgren, Guldsmedsaktiebolaget i Stockholm, GAB, Stockholm, 1966, rakt vidgande, vågbandsbård, höjd 15,5 cm, silver, vikt 357,2 gram.

2 000 kr

Utrop: 2 400 kr

Enstensring 18K vitguld 4,1g Ø17¾, med briljantslipad diamant 1x ca 0,30ct, enligt inskription, Guld & Silversmide Gunnar Nilsson, Halmstad, 1986

Utrop: 5 600 kr

Tvillingring 18K vitguld 4,5g Ø18½, med briljantslipade diamanter 2x ca 0,48-0,52, tot. 1,02ct enl. inskription, inneslutningar, gördel med nagg, Guld & Silversmide Gunnar Nilsson, Halmstad, 1987

16 400 kr

Utrop: 7 600 kr

Carmoséring 18K vitguld brv 6,4g Ø18, smaragd & briljantslipade diamanter 10x ca 0,05ct

4 100 kr

Utrop: 4 800 kr

Enstensring 18K vitguld 2,9g Ø18¼, åttkantsslipad diamant 1x ca 0,04ct

Utrop: 2 500 kr

Ring 18K vitguld 3,9g Ø19¼, med briljantslipade diamanter 3x ca 0,04 - 0,08ct, visst slitage

Utrop: 2 200 kr