381 - 400 av 438
1...19202122 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 29 januari 2000

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 TENNFAT, I G Ryman Stockholm 1766.

Pantvaror Övrigt

1 GRÖTFAT, Tenn Otydliga Stämplar.

Pantvaror Övrigt

1 PISTOL, sk.

Pantvaror Övrigt

1 TENNSTOP, sk. lagningar svag konisk m basring ca 1770.

Pantvaror Övrigt

1 REVSTOP, Tenn sk. Lagningar ca 1750.

Pantvaror Övrigt

1 TENNKANNA, Konisk Lagningar ca 1810.

Pantvaror Övrigt

1 TENNKANNA, Konisk Lagningar bucklor ca 1815.

Pantvaror Övrigt

1 LJUSSTAKE, Malm H 23cm.

Pantvaror Övrigt

1 PAR mässingsljusstakar, H35cm.

Pantvaror Övrigt

1 PAR MÄSSINGSLJUSSTAKAR, Skultuna nr 13 h 14cm.

Pantvaror Övrigt

1 PAR MÄSSINGSLJUSSTAKAR, Omaka, lagade.

Pantvaror Övrigt

3 KOPPARKASTRULLER, 1 KOPPARPANNA.

Pantvaror Övrigt

2 LJUSSTAKAR, i mässing sk.

Pantvaror Övrigt

1 PAR TENNLJUSSTAKAR

Pantvaror Övrigt

1 PAR MALM LJUSSTAKAR, Skultuna Nr 130, 1 PAR LJUSSTAKAR.

Pantvaror Övrigt

13 SILVERSKEDAR.

Pantvaror Övrigt

3 SILVERSTÄNGER, 1 SAX.

Pantvaror Övrigt

1 PAR SILVERSKÅLAR, 1 SILVERSKÅL, m lock.

Pantvaror Övrigt

3 PORSLINSPJÄSER, i ask, Konglig Dansk.

650 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

2 PORSLINSPJÄSER, 1 SILVERFAT.

Utrop: 600 kr