221 - 240 av 438
1...111213...22 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 29 januari 2000

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 PAR LJUSSTAKAR, Jonas Lindberg 1833 Stockholm.

Pantvaror Övrigt

1 STRÖDKED, Schwart 1813.

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 JARDINAIRE M GLASINSATS, 1890-tal.

9 400 kr

Utrop: 3 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 SILVERSKÅL, Göteborg 1869.

1 800 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 SILVERSKÅL, Hallberg 1928.

4 000 kr

Utrop: 2 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 SKED, 1 GAFFEL, 1 KNIV, i etui svensk.

500 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

12 KAFFESKEDAR, i etui.

450 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

11 MATSKEDAR, Rosenholm.

1 700 kr

Utrop: 2 000 kr

Pantvaror Övrigt

12 MATKNIVAR, Rosenholm.

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr

Pantvaror Övrigt

13 MATGAFFLAR, Rosenholm.

2 000 kr

Utrop: 2 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 SILVERKANNA, Möllenborg, H 23cm, 1834.

Pantvaror Övrigt

1 SILVERSKÅL, Möllenborg H 19cm, 1846.

Pantvaror Övrigt

1 GRÄDDKANNA, Lundqvist H 17cm 1832.

Pantvaror Övrigt

1 GRÄDDKANNA, Möllenborg H 14cm, 1833.

Pantvaror Övrigt

1 GRÄDDKANNA, Möllenborg H 15cm, 1840.

Pantvaror Övrigt

6 MATKNIVAR, 6 MATSKEDAR, 6 MATGAFFLAR, Vasa.

2 600 kr

Utrop: 2 300 kr

Pantvaror Övrigt

2 SILVERSKÅLAR, Möllenborg, 1833/1839.

Pantvaror Övrigt

12 SKEDAR, i etui.

Utrop: 1 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 KAFFEKANNA, m lock, bucklor H 24cm, F L Thorsander 1814.

Pantvaror Övrigt

1 SILVERBRICKA, 33*29cm.