Avslutad | Pant – Tisdag 28 februari 2023
Ring 18K vitguld 6,3g Ø17 med diamant 1xca1,03ct princesslipad G/VS2 GIA cert, 10xca0,05ct briljant, graverad
Zenith, El Primero, Rainbow, herrur, stål/guld, 40mm, kronograf, automat, Ref 15/53-0470-400, safirglas, datum, originallänk stål/guld, viklås, servicebehov
Breitling Navitimer B01, Chronographe 46, Snr 3294903, Ref nr. AB0127, kronograf, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, cert, box
Tamara Lempicka (1889–1980). Blyertsteckning på papper. ”Femme Triste”, daterad 1928, proveniens a tergo. Motivets mått 24x19cm. Inramad med glas. Misspass i inramningen. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Sthlm.Betalas på Kaplans.Ej visning Kaplans
Ljusstake 1st, Hilke Collection, Chiaro di luna, förnicklad mässing, höjd 30cm, bruksskick
Ljusstake 1st, Klong Circus liten, design Eva Schildt, mässing, höjd 20cm, med glasvasinsats höjd 34cm, bruksskick
Iphone 8, 64gb, Modell MQ6J2QN/A, imei: 356763084393100 sn:FFMVJ70LJC69 mn:MQ6J2QN/A, sprickor i skärmskyddet, kod: 197701 med laddare
Mobiltelefon Huawei Y6, MRD-LX1, 32GB, imei 862302040296521 862308040336533, snr 5WH6R19329019558, med laddare o kartong
Mobiltelefon Sony Xperia L3, 32gb, modell I4312, imei: 35252710-424438-5 med laddare och kartong