Avslutad | Pant – Tisdag 21 februari 2023
Accessoarer Övrigt
Solglasögon, Oliver Peoples Los Angeles, modell: Heaton Vintage Glass, färg: genomskinlig beige ton, grönt glas, nr: OV5364SU 109452, ett hårt och ett mjukt fodral, ask, manual, nyskick
Klockor Raymond Weil
Raymond Weil, Tango, damur, stål, 27mm, quartz, datum (återställer ej korrekt), boettnr: 5399, snr: V925308, safirglas, pärlemorurtavla, diaindex, diakrans, länk i stål med viklås, manualer, box, ytterkartong
Certina DS PH200M, herrur, stål, 41mm, automatisk, datum (återställer ej korrekt), repigt plexiglas, snr: K9RNNZFC0, refnr: C036.407.11.050.00, bruksslitage, extra länkbit, extra textilband, cert 2020 Krons, manualer, box (saknar kudde)
Ryggsäck, Dior, Jacquard Oblique Monogram, blå/beige canvas och svart läder, höjd: 39cm, bredd: 31cm, djup: 13cm, snr: 19-BO-0114, svarta och silverfärgade beslag, mycket gott skick, dustbag
Lennart Jirlow (1936-2020), grafiskt blad, Boulevarden, signerad, nr 282/480, motivets mått: 65x47cm, tryckt hos Mourlot Paris, gulnad i blad, inramad med glas. Visas och hämtas hos Sefina Birger Jarlsgatan 12, Stockholm. Betalas via Kaplans.
Einar Jolin (1890-1976), grafiskt blad, Sommarstockholm, signerad, numrerad 249/360, motivets mått: 75x51cm, gulnad, fläck på blad, defekt på ram. Visas och hämtas hos Sefina Birger Jarlsgatan 12, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Stig Wennström (1938-), Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad, motivets mått: 52x38cm, guldfärgad ram, märkt "Stockholm" a tergo. Visas och hämtas hos Sefina Birger Jarlsgatan 12, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Klockor Porsche Design
Porsche Design, P'6310, herrur, stål, 44mm, automatisk, safirglas, datum (återställer ej korrekt), snr: 227.445, refnr: 6310.41, repor på boett och lås, integrerad gummilänk med bruksslitage, cert 2011 Italien, manualer, box med slitage, ytterkartong
Rolex, OP Datejust, stål/guld, 36mm, automatisk, datum, safirglas, romerska siffror index, jubiléelänk i stål/guld med crownclasp, snr: 9659C310, refnr: 116233, cert 2018 Qatar, manualer, tag, putsduk, box, ytterkartong
Klockor Hublot
Hublot, Atelier Fifa World Cup Brasil, limited edition 2014, herrur, plast, 44mm, quartz, datum, safirglas med liten repa, färgbortfall på boett, länk i naturgummi med visst slitage, snr: 1052007, warranty card, box, ytterkartong
Klockor Heuer
Stoppur/panelur, Heuer, Super Autavia, vitmetall, manuell, 50mm, monterad på platta 57x57mm, repigt plexiglas, skadade visare, boettnr: 72116, boettnr: L27058
Visa varaKlockor Heuer
Stoppur/panelur, Heuer, Auto-Rallye, vitmetall, 50mm, manuell, boettnr: 50803, monterad på platta 57x57mm, repigt och något naggat plexiglas, skadade visare
Visa varaGlas Övrigt
Dricksglas 4st, Iittala, 35cl, klart glas, modell: Essence, design: Alfredo Häberli, höjd: ca 10cm, bredd: 7,5cm, med plastlappar kvar