Avslutad | Pant – Tisdag 24 januari 2023
Mynt, Astrid Lindgren, 1-kilosprägling, S999,9, 1006,4g med guldmotiv, nr 242/750, med motiv av Pippi Långstrump pläterad i 24K, Karlsson på taket, Emil i Lönneberga, Ronja Rövardotter, Madicken, Bullerbybarn, Bröderna Lejonhjärta, Vi på saltkråkan,
Mynt Övrigt
Mynt, silver, Obol, Euboia, Histiaia, ca 3:e århundradet f.Kr. Åtsida Nymfen Histieias huvud med krans, Frånsida Nymf sittande på en galär, Diameter ca 13mm, ca 2,5g i schatull med äkthetscertifikat
Mynt Övrigt
Mynt, 54st, olika motiv, S925, 1326,6g med tillhörande dokumentation samt äkthetscertifikat i pärm, plastfodral samt mjuka/hårda fodral
Klockor Sjöö Sandström
Sjöö Sandström, Royal steel worldtimer, 41mm, refnr SS-1841-WT, Serienr 1081, stål, automatisk, safirglas, glasbaksida, 24-timmars visning, viklås, box, ytterkartong, cert, november 2022, garanti, nyskick
Klockor Heuer
Tag heuer, Formula 1, stål, quartz, safirglas, datum, 41mm, 200m, Refnr WAZ1110, Serienr WHK3052, box, ytterkartong, extralänkar, cert, mars 2022, viklås
Hörlurar, Sennheiser, PXC 550, wireless, Snr 0428005642, Löstagbar kabel, Hopfällbar, Multipoint, Stöd för NFC, Knappar/styrning anpassat för iPhone, Laddning via USB, Aktiv brusreducering (ANC), originalförpackning med väska och manual
Ljusstakar, ett par, blankpolerat rostfritt stål, design Constantin Wortmann, modell Cobra, Georg Jensen, Danmark, höjd 20cm
Klockor Bordsur
Bordsur/Speldosa, Junghans, mässing/vitmetall, tidigt 1900-tal, nyckel, bruksskick, i behov av service, sliten urtavla, höjd 14,5cm
Figurin, Lisa Larson, stengods, Gustavsberg, "Amalia", ur serien ABC flickorna, delvis glaserad och målad, smärre ytslitage, höjd 17,5cm
Spelkonsol, Nintendo NES, 8-bit, modellnr NES-Pal-001, Serienr PE131160, european version, två spel (The Simpsons Bart vs the world, Super Mario bros. 3), en handkontroll, kablage (strömkabel, antennadapter, RF-modulator
Elgitarr, Ibanez, modell RGA32 (Mahogany Oil Finish), Serienr 090800369, made in Indonesia, med mjukt fodral samt kablage, bruksskick, mindre stötskada på halsen, smärre lackskador på kroppen.Ej visning
Akustisk gitarr, Ibanez, modell V70CE-BK-27-01, Serienr J040909808, made in China, med mjukt fodral, inbyggd mic.Ej visning
Electro-akustisk gitarr med mickar, Stagg, Ovation style, ca 2005, stämskruv saknas, stöt samt lackskador, bruksskick, med mjukt fodral.Ej visning
Fritid Sport
Abu Garcia, Revo X Combo, fiskespö med tillhörande fiskerulle, Nr 1511767, 8'0", 10/30gr, Revo2X30, 10/180 lbs/yds, .17/160mm/m, mono 8/175 lbs/yds .28/150 mm/m.Ej visning
Fritid Sport
Abu Garcia, Cardinalset, Cardinal Supreme, fiskespö med tillhörande fiskerulle, refnr SAP 1373408, 8'0", 2,40M-10/35g, supreme 30RD,.Ej visning