401 - 420 av 1 184
1...202122...60 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 november 2022

Klubbad för

Manschettknappar, ett par 14K, 12,0g, 23 mm, märkta Ole L.

Parti guld, 18K, brv 55,2g, defekt, små diamanter.

Collier, 18K, vitguld, brv 23,6g, små diamanter (baguetter/brilj piqué) några med nagg/defekter, 40 cm, kistlås

Rolex, Oyster Perpetual Datejust 41 mm, ref 126300, Oystersteel, automat, kronometer, datum, Jubilélänk viklås Easylink, box, ytterkartong & certifikat 2019 Norge, små repor, extra länkbit,

Rolex, Oyster Perpetual Yacht-Master II, 44mm, 18K, ref.nr. 116688, ser.nr. 5827S136, regattakronograf, automatisk, kronometer, safirglas, glasring Cerachrom, Oysterlocklänk 18K (kort) viklås Easylink, box & cert 2013, 244,4g, små repor, extra länkbit.

Kosta Boda, 6 st Mine Mini tumblers, design Ulrika Hydman-Vallien, H: 70 mm, svart & vitt, i originalkartonger.

Kosta Boda, 6 st Mine Mini tumblers, design Ulrika Hydman-Vallien, H: 70 mm

Skålar 2st, Iittala, design: Alvar Aalto, H: 30 - 35 mm,

Orrefors, 6st glasassietter samt 1st serveringsfat, Lars Hellsten, Påfågel.

Porslin, Fyrklövern, 6st tallrikar, Cato Ström, skeppsmotiv.

Klackring, 18K, 17,7g, Ø18¼, med lejon

7 600 kr

Utrop: 9 200 kr

Parti guld, 18K, 0,4g, udda örhänge Bismarck.

Utrop: 225 kr

Bit av X-länk 18K 1,7g

Utrop: 900 kr

Parti guld 18K 7,7g, graverat

3 300 kr

Utrop: 4 000 kr

Parti guld 18K vitguld 14,0g graverat och defekt

Utrop: 7 200 kr

Armband Bismarck 18K 19,1g längd: 20,5cm bredd: 7mm

Utrop: 12 200 kr

Ring 23K 3,3g Ø17¾, graverad och repig

Utrop: 2 200 kr

Ring 20K 7,9g Ø18½ med rosa sten, graverad

Utrop: 4 000 kr

Parti guld 18K 26,9g, defekt och graverat

Utrop: 13 600 kr

Ring 18K 1,6g Ø17¾ mönstrad

Utrop: 1 400 kr