Avslutad | Pant – Tisdag 22 november 2022
Klubbad för
Alliansring 9/10K vitguld 2,4g Ø18, med briljantslipade diamanter, 4x ca 0,10ct, aningen skev skena
Klackring 18K 5,6g Ø15¾, med en briljantslipad diamant 0,07ct, troligtvis 1900-talet tidigare hälft, mindre ytslitage
Armring i silver S925 brv 19,2g, stel, öppningsbar, Ø 6,2 cm, med vit sten, design av Vicson, Victor Jansson, Lindesberg, 1968
Parti guld, 18K, brv 37,5g, armband med berlocker, en med glas (defekt) & vita stenar, 19,5 cm.
Carmoséring, 18K 4,8g, vitguld, ovalslipad safir 1x ca 1,10 ct, diamanter 33x ca 0,015 - 0,03 ct brilj, Ø17¼, Guldkedjan Gk Ab.