101 - 120 av 178
1...567...9 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 29 oktober 2022

Klubbad för

OMEGA Seamaster Professional (200 M), Cal ETA, Serie nr. saknas, PIC nr. 2810.50.00, Ref nr. ST 396.1061, Boett nr. 396.1061 (LL), herrur, 39 mm, stål, quartz, safirglas, datum, OBS: serienummer i tusch ej bevarat, utbytt urverk/tavla/visare, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1465/452, ca 1992.

7 300 kr

Utrop: 5 500 kr

SEIKO, Diver´s (200m), Cal 7S26C, Serie nr. 880383, Ref nr. SKX013K2, Boett nr. 7S26-0030, herrur, 38 mm, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 44G2-Z.I, ca 2018.

3 100 kr

Utrop: 2 400 kr

Klockor CWC

CWC, Royal Navy Divers, Cal ETA 2824-2, Serie nr. 253/02, Boett nr. 6645-99 / 923-7697, herrur, 41 mm, stål, automatisk, mineralglas, skadade visare (lysmassa saknas), defekt (akut servicebehov), fasta bandstift, NATO-band, ca 2002.

3 400 kr

Utrop: 2 900 kr

LONGINES, Ultra-Chron (T-Swiss Made-T), Cal 431, Serie nr. 51052955, Boett nr. 16587063 / 8348 5, herrur, 37 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1972.

10 200 kr

Utrop: 5 700 kr

LONGINES, herrur, 31 mm, Cal 10.68 Z, Serie nr. 6876131, Boett nr. 22966 / 687, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, relumad minutvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1946.

2 400 kr

Utrop: 2 200 kr

BREITLING, Colt Military (300M 1000FT), Serie nr. 4312 L, Ref nr. A50036, herrur, 38 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, originalspänne, cert (ej komplett) ca 1990, box (ej tidsenlig, skadad), ytterkartong.

4 500 kr

Utrop: 4 700 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 1001, Serie nr. 31302962, Ref nr. JD 168.0044, Boett nr. 168.044, herrur, 33 x 39,5 mm, doublé (skadad, 40 micron), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 1163-6.72, ca 1969.

2 500 kr

Utrop: 2 600 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 268, Serie nr. 18110156, Ref nr. CK 14389, Boett nr. 14389-9 CSP, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1961.

3 700 kr

Utrop: 2 900 kr

LONGINES, herrur, 33,5 mm, Cal 22A, Serie nr. 8410913, Boett nr. 6057 / T891073, doublé (80 micron), automatisk, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, boett signerad Wadsworth, läderband, ca 1952.

2 000 kr

Utrop: 1 100 kr

LONGINES, Conquest, Heritage, Cal 633 (ETA 2824-2), Serie nr. 38986834, Ref nr. L1.611.4.75.2, Boett nr. 7290 / 633, herrur, 35 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne i stål, cert, augusti 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 5 200 kr

Klockor Rado

RADO, Integral, Serie nr. 13494550, PIC nr. R20615152, Boett nr. 01.153.0612.3.015, , damur, 23 x 25,5 (33) mm, high tech ceramics, quartz, safirglas, originallänk, viklås (titan), Ref nr. 04772/09, ca 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 4 900 kr

Klockor Piaget

PIAGET, damur, 23 x 23 mm, Cal 9P, Serie nr, 704996, Boett nr. 183326 / 9231 A6 / 2217 (MP), 18K vitguld, manuell, safirglas (nagg), skadad urtavla, defekt (servicebehov), skadad ställmekanism, integrerad originallänk i 18K vitguld, längd 160 mm, totalvikt 56,4 gram, ca 1975, box.

Utrop: 20 000 kr

LONGINES, Hydro Conquest (30 bart/300 meter), Cal L667.2 (ETA 7750), Serie nr. 37560201, Ref nr. L3.644.4.56.6, Boett nr. L3.644.4, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, originallänk, viklås, Ref nr. L600123882, cert, juni 2014, box (ej komplett), ytterkartong (skadad).

Utrop: 7 700 kr

OMEGA, De Ville, Prestige, Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 80575372, Serie nr. 80575372, PIC nr. 4600.31.00, Ref nr. BA 168.1050, Boett nr. 168.1050, herrur, 34,5 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, monogram, läderband, ca 2003.

14 000 kr

Utrop: 15 000 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 METERS), Serie nr. RAD5948, Ref nr. WAP1110.BA0831, Boett nr. WAP1110, herrur, 39 mm, stål, quartz, safirglas, datum, gravyr, originallänk, viklås, Ref nr. FAA054-Y-V4/3158 Y, cert, december 2012.

Utrop: 5 500 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 35 mm, Cal 3060, Serie nr. 1359236, Boett nr. 280, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1959, metallänk ej original.

Utrop: 1 300 kr

OMEGA, herrur, 34 mm, Cal 268, Serie nr. 17415561, Ref nr. BD 14715, Boett nr. 14715 1, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, defekt (går ej, servicebehov), läderband, originalspänne i doublé, ca 1959.

6 600 kr

Utrop: 3 800 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 265, Serie nr. 12995621, Ref nr. DW 2497, Boett nr. 2497-3 (C.B), doublé (skadad, 80 micron), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1951, metallänk ej original.

2 100 kr

Utrop: 1 500 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor GMT, Chronometer (L Swiss Made L), Cal OP XXXI, Verk nr. 006290, Serie nr. U0095/1000, Ref nr. PAM01088, Boett nr. OP 7088 / BB 1893152, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, gummiband, läderband, originalspänne i stål, cert (ej komplett), ca 2019, box, ytterkartong.

Utrop: 42 000 kr

Klockor Moser & Cie

HY MOSER & CIE, frackur, 43,5 mm, Boett nr. 944758, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1940.

Utrop: 8 200 kr