341 - 360 av 506
1...171819...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 oktober 2022

Klubbad för

ANTON MICHELSEN, brosch, sterlingsilver, Stockholm 1961, bredd 39 mm, vikt 12,4 g.

350 kr

Utrop: 350 kr

SORGESMYCKEN, smyckesset med collier, armband, brosch, örhängen, silver, onyx, längd 18/40 cm, vikt 46,1 g, örhängen med clips.

950 kr

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRINER, ovalslipade ca 9,85 ctv, mått 11,6x14,3x7,0 mm, 5,8x7,8x4,0 mm, 5,9x7,8x4,0 mm.

375 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Kvarts

AMETISTER, oval- och droppslipade, ca 4,86 ctv, 6,9x10,4x4,8 mm, 7,0x8,9x5,8 mm, 7,0x9,0x4,3 mm.

300 kr

Utrop: 350 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,24 ct, ca D/VVS2.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

DIAMANTER, 4st, briljantslipade, 0,47 ctv, ca TW/VS, två diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 3 200 kr

ENSTENSRING, 18K rodinerat guld, briljantslipad diamantant 0,25 ct, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,4 g, diamanten har nagg på kuletten.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca Cr-TCa/VS-SI, stl 17 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 5 400 kr

ARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,12 ctv, ca W-TCa/VS-P, längd 14,5-16,5 mm, vikt 2,8 g.

3 300 kr

Utrop: 3 600 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, navettslipad, 1,44 ct, 10,8x5,1x3,2 mm, nagg och slitage.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Pärlor

MABÈPÄRLA, droppformad, 8,87 ct, 19,8x13,7x6,6 mm.

350 kr

Utrop: 200 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor ca 3,0-6,5 mm, lås i 18K guld med vita stenar, längd 53,5 cm, vikt 14,9 g, lagning på låstungan.

500 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, fasetterade peridoter, lås i 18K guld, längd 46 cm, vikt 19,1 g.

800 kr

Utrop: 550 kr

FATTNING, 18K vitguld, saknar mittsten för ca 7,7-7,9 mm, 14 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS, diameter 16,5 mm, vikt 3,6 g, några diamanter har små nagg på kuletten.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, smaragder, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, stl 18,75 mm, vikt 5,6 g, smaragderna med skador och slitage.

Utrop: 3 200 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserade, ca 3 - 7,25 mm, lås i silver, längd 55 cm, vikt 12,7 g.

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, stl 17,25 mm, vikt 5,9 g, gravyr.

Utrop: 3 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, något offround, ca 7-7,5 mm, längd 50 cm, lås i sterlingsilver, vikt 30,3 g, knutet.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, silver, emaljfärg, rosa opal, Collibri collection, Anna Mandelstam, höjd 42 mm, vikt 4 g, stift, originalask.

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, emalj, phrenite, odlade pärlor, detalj i 18K guld, Collibri collection, Anna Mandelstam, höjd 75 mm, vikt 8,6 g, krokar, originalask.

Utrop: 2 500 kr