Armband Bismarck 18K 10,0g 19,5cm bredd: 5,5mm
Utrop: 6 400 kr
Ring 18K 1,7g Ø19 med diamanter 9xca0,0025ct
Utrop: 1 500 kr
Ring 18K 4,8g Ø18¾
Utrop: 3 900 kr
Collier 18K 3,2g, knitar på kedja, gravyr
Utrop: 1 700 kr
Mynt 22K 4,4g "Oscar II Sveriges och Norges Konung 1901", 10kr
Utrop: 2 700 kr
Kedja Kullänk 18K 3,3g 38cm bredd: 1,5mm
Utrop: 2 100 kr
Kedja Pansar 18K 5,6g 55cm bredd: 3mm
Utrop: 4 000 kr
Örhängen ett par 21K 12,1g skador finns, oädla stoppers
Armring 21K 10,5g Ø66mm, enstaka mindre bucklor
Utrop: 6 300 kr
Hänge 18K 4,7g höjd inkl ögla: 35mm bredd: 27mm "D" med stenar
Utrop: 2 400 kr
Hänge 18K 0,9g höjd inkl ögla: 18mm bredd: 9mm med stenar
Utrop: 700 kr
Hänge 18K 2,1g höjd inkl ögla: 39mm bredd: 21mm, skev
Utrop: 900 kr
Parti guld 18K 0,2g med stenar, defekt
Utrop: 100 kr
Kedja Venezia 18K 2,3g 42,5cm bredd: 1mm
Utrop: 1 400 kr
Hänge 18K 1,0g höjd inkl ögla: 30mm bredd: 15mm med sten
Parti silver S830 1034,5g
Utrop: 5 600 kr
Kaffeskedar 12st Hallbergsmodellen Kungsholmen S830 206,1g 121mm, i etui
Mockaskedar 10st S830 77,6g 97mm, modell: Mignon
Utrop: 550 kr
Parti silver S830 156,4g, monogram
Utrop: 1 100 kr
Kaffeskedar 12st S830 148,3g 121mm, Chippendale
Utrop: 1 000 kr
Tisdag 20 sep 2022