Avslutad | Pant – Tisdag 13 september 2022
Skål fajans Stig Lindberg Gutavsberg, fajansmålare Franca Pugno, signerad med studoiohanden, krackelerad, höjd: ca9cm, mått 14,5x16,5cm
Skål Kjell Engman Oktober, Kosta Boda, Polykrom dekor, signerad, höjd: 14cm, mått 14,5x19cm
Vinglas 4st Iittala Essence 45cl, formgivare: Alfredo Häberli, höjd: 23cm, Visas och hämtas hos Sefina på Götgatan 17, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Kaffeservis 42 delar, porslin, Nora Sweden, motiv med blåklockor, 14 Kaffekoppar m fat 14 Assietter
Danka Jaworska (1951-) Grafiskt blad, E.A. exemplar, signerad med blyerts, motiv med löv och kvinna, mått 23,5x49,5cm, inramad med glas, Visas och hämtas hos Sefina Götgatan 17, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kap