721 - 740 av 981
1...363738...50 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 13 september 2022

Klubbad för

Örhängen ett par 18K 7,3g med stenar och syntetiska opaler, höjd: 19mm

3 400 kr

Utrop: 4 100 kr

Parti guld 18K 13,7g defekt

Utrop: 6 400 kr

Parti guld 21K 19,4g defekt

Utrop: 10 200 kr

Parti guld 21K 42,8g defekt

Utrop: 25 500 kr

Skål fajans Stig Lindberg Gutavsberg, fajansmålare Franca Pugno, signerad med studoiohanden, krackelerad, höjd: ca9cm, mått 14,5x16,5cm

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Skål Kjell Engman Oktober, Kosta Boda, Polykrom dekor, signerad, höjd: 14cm, mått 14,5x19cm

500 kr

Utrop: 350 kr

Vinglas 4st Iittala Essence 45cl, formgivare: Alfredo Häberli, höjd: 23cm, Visas och hämtas hos Sefina på Götgatan 17, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

225 kr

Utrop: 225 kr

Vas Iittala Kastehelmi, design Oiva Toikka, färg: grå, höjd: 15,5cm

175 kr

Utrop: 225 kr

Vas Iittala Alvar Aalto, färg: klar, höjd 16cm

500 kr

Utrop: 600 kr

Vas Iittala Alvar Aalto, färg: klar, höjd 9,5cm

Utrop: 300 kr

Kaffeskedar 12st S830 141,9g 112mm, modell: Slottsbarock

Utrop: 1 000 kr

Teskedar 6st S830 92,1g 123mm, modell Haga

Utrop: 600 kr

Bordsskedar 5st S830 272,1g 188mm, modell: Slottsbarock

Utrop: 1 800 kr

Moccasked S830 10,2g 109mm, modell: Saga

Utrop: 75 kr

Bordsskedar 2st S925 100,9g 189mm, modell: Slottsbarock

Utrop: 800 kr

Kaffeservis 42 delar, porslin, Nora Sweden, motiv med blåklockor, 14 Kaffekoppar m fat 14 Assietter

Utrop: 500 kr

Danka Jaworska (1951-) Grafiskt blad, E.A. exemplar, signerad med blyerts, motiv med löv och kvinna, mått 23,5x49,5cm, inramad med glas, Visas och hämtas hos Sefina Götgatan 17, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kap

Utrop: 550 kr

Ring 18K 5,2g Ø16¼ med citrin

Utrop: 4 200 kr

Ring 18K 5,3g Ø18 med stenar, skev

2 100 kr

Utrop: 2 600 kr

Parti guld 18K vitguld 5,0g defekt

Utrop: 1 800 kr