Avslutad | Moderna – Lördag 10 september 2022
ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca W-Cr/VS, stift, vikt 1,3 g.
HELALLIANSRING, 18K roséguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,59 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,1 g.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,2 g.
HELALLIANSRING, 18K guld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW-Ca/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,2 g.
ENSTENSCOLLIER, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,18 ct, ca TCr/VS, längd 42/45 cm, vikt 1,9 g.
EFVA ATTLING, helalliansring, Stars & Signature In Black, 18K guld, svarta diamanter 0,41 ctv enligt gravyr, stl 16 mm, vikt 2,5 g, originaletui, ytterask.
EFVA ATTLING, ring, High & I love you on top thin ring,18K guld, 3 prinsesslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 7,8 g, slitna fattningar.
SANDBERG, ring, Belle, 18K vitguld, 3 st coffe diamanter ca 0,60 ctv, stl 16,25 mm, vikt 9,4 g, en diamant med nagg.
RING, 18K vitguld, safir, 14 åttkant- och briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, Ove U. Bohlin, Stockholm 1968, stl 16,5 mm, vikt 12,6 g, enstaka stenar med skador och nagg, originaletui.
RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 183 st briljantslipade diamanter ca 4,70 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 41,5 cm, vikt 16,8 g, några diamanter med mindre nagg på kuletten.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 12 st briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW-W/VS, stift, vikt 2,8 g.
ÖRRINGAR, 18K guld, 18 st briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW-W/VS, stift, vikt 4,8 g.
ÖRRINGAR, 18K vitguld, 16 st briljantslipade diamanter ca 0,93 ctv, ca TW-W/VS, stift, vikt 4,0 g, en diamant med nagg på kuletten.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 73 st briljantslipade diamanter ca 2,65 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 18 cm, vikt 8,2 g.
BVLGARI, collier, Laccio in Cuoio, svart läder, lås i vitmetall, längd 38 cm, vikt 13,4 g.
EFVA ATTLING, örhängen, Dancing Queen, sterlingsilver, onyx, höjd 56 mm, vikt 8,8 g, stift.
EFVA ATTLING, örhängen, Tears For Ears, stelingsilver, höjd 31 mm, vikt 5,6 g, krokar.
EFVA ATTLING, collier, Twosome Necklace, sterlingsilver, längd 45cm, vikt 16,5 g, originalask.