301 - 320 av 366
1...151617...19 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 januari 2000

Klubbad för

RING, 18K guld med briljanter 1.11 ct. P1, stl 18mm, vikt 7.0 g

Utrop: 3 700 kr

RING, 18K guld med briljanter 0.62 ct. SI, stl 18mm, vikt 4.0 g

Utrop: 2 900 kr

RING, 18K vitguld med briljanter 1.62 ct. P1, stl 17 1/2mm, vikt 8.0 g

Utrop: 5 600 kr

RING, 18K vitguld med briljanter 1.50 ct. stl 18 1/2mm, vikt 6.0 g

Utrop: 4 900 kr

RING, 18K vitguld med briljanter 1.56 ct. stl 17 1/2mm, vikt 7.0 g

Utrop: 5 600 kr

RING, 18K vitguld med briljanter 1.41 ct. stl 16 1/4mm, vikt 5.0 g

Utrop: 3 600 kr

RING, 18K vitguld med briljanter 0.90 ct. stl 16 3/4mm, vikt 4.0 g

3 700 kr

Utrop: 3 500 kr

RING, 18K guld med briljanter 1.12 ct. stl 16 3/4mm, vikt 8.0 g

Utrop: 4 500 kr

BROSCH, 14K guld med syntetisk korund, vikt 9,6 g.

450 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH, 18K guld, vikt 6,7 g. svenska stämplar 1881.

925 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH SAMT ÖRHÄNGEN 18K guld med emalj, defekt, 1800-tal.

Utrop: 1 300 kr

GRANATBROSCH några stenar fattas. 1800-tal.

Utrop: 600 kr

2 BROSCHER, 18K guld för fotografier, glas trasigt.

1 300 kr

Utrop: 450 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K vitguld med 18 briljanter totalt ca 0,38 ct stl 16 1/4 mm.

3 200 kr

Utrop: 3 200 kr

SÅSSLEV, silver insidan förgylld

300 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K guld med briljanter 0.18 ct. stl 18mm, vikt 3.0 g

800 kr

Utrop: 900 kr

COLLIER, 18K vitguld med briljanter 0.45 ct. vikt 6.0 g

Utrop: 1 900 kr

RING, 18K vitguld med briljanter 0.26 ct. stl 18 3/4mm, vikt 4.0 g

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, 18K guld, bismark med berlocker, vikt 19.0 g

Utrop: 1 500 kr

ARMBAND, 18K vitguld med 36 briljanter totalt ca 5 ct (graverat) / SI-P, L=18,5 cm.

Utrop: 24 500 kr