101 - 120 av 240
1...567...12 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 1 september 2022

Klubbad för

Klocktillbehör Breitling

ORIGINALSPÄNNE, till Breitling damur, stål, läderband, svart, 16/14 mm.

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4565363, Boett nr. 5376423, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1914.

850 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 59 mm, Cal 294 (18 size, 7 stenar), Serie nr. 13078014, Boett nr. 75137, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, boett signerad Waltham, ca 1908.

550 kr

Utrop: 350 kr

POLHEM, damur, 23,5 mm, Cal 5, Boett nr. 313385, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1945, metallänk ej original.

50 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Revue Thommen

REVUE-SPORT, herrur, 27,5 mm, Boett nr. 101970, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, fasta bandstift, ca 1938, metallänk ej original.

75 kr

Utrop: 250 kr

CERTINA, T+C, Town and Country, Boett nr. 909.3717.41, damur, 26 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 1975.

275 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, Ladymatic, Cal 661, Serie nr. 22456162, Ref nr. CD 555.001, Boett nr. 555.001 (C.B), damur, 20 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original.

550 kr

Utrop: 500 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2312248, Boett nr. 3065788 / 7682, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1919.

950 kr

Utrop: 400 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2412060, Boett nr. 2981190 / 1292, silver (0,800), ankargång, gravyr, ca 1920.

950 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Viking

VIKING, fickur, 51,5 mm, Cal A, Boett nr. 84550, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1920.

300 kr

Utrop: 200 kr

CERTINA, herrur, 31 mm, Boett nr. 176.1040.26, doublé, quartz (går ej), safirglas, liten sekudnvisare, läderband, ca 1990.

200 kr

Utrop: 150 kr

TISSOT, herrur, 31 mm, Boett nr. 1039508, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, skadad krona/ställaxel, ca 1950.

Utrop: 75 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, "Rödtolva", Serie nr. 5346863, Boett nr. 6167589, silver (0,800), ankargång, saknar visare, skadad urtavla, defekt, ca 1919.

600 kr

Utrop: 150 kr

ZENITH, "T.C. Devlet Demir Yollari", fickur, 49 mm, Cal 177-T Boett nr. 663516, vitmetall, ankargång, motiv (lokomotiv), ca 1950, fickurskedja i vitmetall.

1 500 kr

Utrop: 700 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 1615410, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1899, fickurskedja i gulmetall.

1 300 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Boett nr. 4751823, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

700 kr

Utrop: 400 kr

TISSOT, damur, 25 x 27 (30) mm, Cal 2404, Serie nr. 18659543, Boett nr. 10783, doublé (10 micron), manuell, mineralglas, ca 1974, metallänk ej original.

75 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, 59,5 mm, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1800, nyckel.

950 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 52,5 mm, Cal Home Watch Co (18 size, 7 stenar), Serie nr. 3609072, Boett nr. 754, silver, nyckeldragare, skadad urtavla, ca 1888, nyckel.

425 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, 51 mm, Serie nr. 359, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, buckor, ca 1880, nyckel.

250 kr

Utrop: 100 kr