Avslutad | Klockor – Lördag 15 oktober 2022
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116244, Serie nr. G026154, Cal 3135, Verk nr. 3 3326329, Boett nr. 2080, herrur/damur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), briljantkrans (52 st. TW/VVS, ca 1,37 ctv), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72600-X4P/RS, servad juni 2022, cert, september 2010, box, ytterkartong.
ROLEX, OP, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69138, Serie nr. E402002, Cal 2135, Verk nr. 2 4098698, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), utbytta visare (Luminova), skadad urtavla, briljantkrans (40 st. TW/VVS, ca 0,60 ctv), Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570 F-P11/68 B, totalvikt 76,5 gram, ca 1991.
LONGINES, Heritage, Spirit, Cal L595.2 (ETA 2000-1) Serie nr. 33154231, Ref nr. L2.196.4.23.2, Boett nr. 9066 / 595, damur, 26,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, cert, juli 2007.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 178384, Serie nr. 22N584P1, Cal 2235, Verk nr. 48M48982, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, pärlemorurtavla, briljantkrans (46 st. TW/VVS, ca 1,04 ctv), Jubileelänk, viklås (Oysterclasp), Ref nr. 63160-1GS/4NF+267, cert, januari 2017, box, ytterkartong.
ROLEX, OP, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 79069, Serie nr. A658172, Cal 2235, Verk nr. 1084547, Boett nr. 69000A / 2079, damur, 26 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), briljantkrans med 4 baguettslipade rubiner, Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570-DE4/G233/68 BG, totalvikt 76,9 gram, ca 2001.
Klockor Chopard
CHOPARD, Genève, Happy Sport, Cal SW 300-1, Serie nr. 1976755, Ref nr. 278559-3009, Boett nr. 8559, damur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, briljanter (7 st. TW/IF-VVS, 0,35 ctv), krona med safir (1 st. 0,17 ctv), glasbaksida, originallänk, viklås, cert, juli 2022, box, ytterkartong.
OMEGA, Constellation, ´95 Mini, Cal 1456, Serie nr. 55826061, PIC nr. 1267.15.00, Ref nr. DB 895.1203, Boett nr. 895.1203 (LL), damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, diamanturtavla (12 st. 8/8), briljantkrans (30 st. TW/VVS, ca 0,33 ctv), integrerad originallänk (helstav), viklås, Ref nr. 6553/865, cert, september 1998, box (skadad).
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD-PERREGAUX, damur, 15 mm, Serie nr. 5629317, Boett nr. 78760239, 18K vitguld, manuell, safirglas, integrerad originallänk, längd 168-173 mm, totalvikt 18,6 gram, ca 1960.
LONGINES, Hydro Conquest (300m/1000ft), Serie nr. 34239194, Ref nr. L3.247.3.97.7, Boett nr. L3.247.3, damur, 29 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (11 st. 8/8), briljantkrans (30 st. TW/VVS, ca 0,45 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. L600125226, längd 170 mm, ca 2009.
OMEGA, Constellation, ´95, Cal 1456, Serie nr. 58811199, PIC nr. 1572.30.00 (1572.40.00), Ref nr. ST 795.1201, Boett nr. 795.1201 (LL), damur, 25,5 mm, stål, quartz, safirglas, utbytt urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6552/864, cert, december 2004, box.
Klockor Rado
RADO, True Thinline, Serie nr. 12834120, PIC nr. R27742162, Ref nr. 01.420.0742.3.016, damur, 30 mm, high-tech ceramic, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås (titan), Ref nr. 04691, ca 2014, box, ytterkartong.
BREITLING, Cockpit Lady (100M/330FT), Chronometre, Cal 71, Verk nr. 980987, Serie nr. 980987, Ref nr. B71356, Boett nr. 4506B4, damur, 31,8 mm, bicolour, SuperQuartz, safirglas, datum, diamanturtavla (8 st. 8/8), Pilotlänk (stål), viklås, Ref nr. T0207/780A, ca 2007.
LONGINES, Dolce Vita, Cal 178, Serie nr. 32593848, Ref nr. L5.155.4.16.6, Boett nr. L5.155.4, damur, 20 x 24,5 (30) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, Ref nr. L600075171, längd 155 mm, ca 2005.
OMEGA, Genève, Dynamic (T Swiss Made T), Cal 681, Serie nr. 29318272, Ref nr. ST 566.015, Boett nr. ST 566.015, damur, 29,5 x 26 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, integrerat läderband, originalspänne i stål, ca 1969.
OMEGA, Seamaster, De Ville (T Swiss Made T), Cal 681, Serie nr. 21181397, Ref nr. ST 166.016, Boett nr. 166.016 (C.B), damur, 28 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1964.
TAG HEUER, 1500, Professional (200 Meters, T Swiss Made T), Serie nr. F95454, Ref nr. WD1414.BA0614, Boett nr. WD1414-G-20, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 614/410, cert, augusti 1996, box (skadad), ytterkartong.
Klockor Rado
RADO, DiaMaster, Serie nr. 14848394, PIC nr. R14064915, Ref nr. 01.218.0064.3.491, damur, 33 mm, high-tech ceramics, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, läderband, viklås (titan), ca 2018, serviceetui.
CERTINA, damur, 26 mm, Boett nr. 711.3001.41, stål, quartz, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1980.
ROLEX, Oyster Perpetual 31, "Yellow Dial", Chronometer, Ref nr. 277200, Serie nr. W0L45838, Cal 2232, Verk nr. 4604T8Y0, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 72DB00-2WP, cert, november 2020, box, ytterkartong.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Ref nr. 69173, Serie nr. T870895, Cal 2135, Verk nr. 3575553, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytta visare (Luminova), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D-18-Z8/468B , cert, april 1998.