Avslutad | Pant – Tisdag 2 augusti 2022
Per Hilding Perjons(1911-1998)Olja på duk,Kvinna framför kamin,signerad i träram Nr:1378,mått:70x53,3cm,med ljusarmatur,äldre el,Visas och hämtas hos Sefina,Östra storgatan 68,Jönköping.Betalas på Kaplans.Medtag kvitto vid hämtning.Ej visning på Kaplans
Bror Jönsson (1931-) Olja på duk,signerad i träram, mått:58,3x50,4cm, Visas och hämtas hos Sefina på Östra storgatan 68,Jönköping. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Musikinstrument Träblås
Saxofon Prof Romeo Orsi Alt , snr: F6598 med munstycke 95 2 Berg Larsero London, bruk slitage, sliten förgyllning , slitage och sprickor på munstycke
Figurin ,Gustavsberg,Design:Lisa Larsson modell: Räv ur serien Zoo, höjd: 120mm bredd:67mm,osignerad