561 - 580 av 1 027
1...282930...52 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 2 augusti 2022

Klubbad för

Ring 14K 2,1g Ø18 med blå sten

700 kr

Utrop: 750 kr

Hänge 14K 4,2g höjd: 30mm bredd: 20mm

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Per Hilding Perjons(1911-1998)Olja på duk,Kvinna framför kamin,signerad i träram Nr:1378,mått:70x53,3cm,med ljusarmatur,äldre el,Visas och hämtas hos Sefina,Östra storgatan 68,Jönköping.Betalas på Kaplans.Medtag kvitto vid hämtning.Ej visning på Kaplans

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Bror Jönsson (1931-) Olja på duk,signerad i träram, mått:58,3x50,4cm, Visas och hämtas hos Sefina på Östra storgatan 68,Jönköping. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 250 kr

Musikinstrument Träblås

Saxofon Prof Romeo Orsi Alt , snr: F6598 med munstycke 95 2 Berg Larsero London, bruk slitage, sliten förgyllning , slitage och sprickor på munstycke

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Parti guld 18K 15,8g graverat

Utrop: 7 800 kr

Kedja Bismarck 18K 25,1g längd: 42,3cm bredd: 4-8mm

Utrop: 15 400 kr

Armband X-länk 18K 15,9g längd: 18cm bredd: 10mm

Utrop: 9 800 kr

Kedja Pansar 18K 5,8g längd: 556cm bredd: 1,5mm defekt i lås

Utrop: 4 200 kr

Kedja Venezia 18K 3,2g längd: 42,7cm bredd: 1mm

Utrop: 2 400 kr

Ring 18K 5,1g Ø17 med vit sten

Utrop: 3 500 kr

Figurin ,Gustavsberg,Design:Lisa Larsson modell: Räv ur serien Zoo, höjd: 120mm bredd:67mm,osignerad

150 kr

Utrop: 200 kr

Sockertång Nysilver 23,2g längd:10,4cm

Utrop: 50 kr

Parti Silver S925 14,6g graverat,skevt

Utrop: 125 kr

Manschettknappar S925 1,5g bredd: 18mm

100 kr

Utrop: 125 kr

Hänge S830 3,4g höjd: 34mm bredd: 16mm, med röda stenar, förgylld

100 kr

Utrop: 100 kr

Hänge S925 2,5g höjd: 20mm bredd: 11mm , med röda stenar, förgylld

125 kr

Utrop: 75 kr

Örhängen ett par S925 2,1g bredd: 9mm med röda stenar , förgylld

175 kr

Utrop: 75 kr

Väggtallrik , Meissen ,år 1971 ,bredd : 260mm med väggfäste

Utrop: 75 kr

Bibel,Johan Arndts ''Fyra Anderika Böcker om sann Christendom'' från 1855 i läder ,mått:20,8x13,7cm, Beijers förlag

Utrop: 275 kr