181 - 200 av 330
1...91011...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 9 juli 2022

Klubbad för

RING, 18K guld, 8 briljantslipade diamanter ca 1,40 ctv, ca W/P, guldsmeden Manuel, stl 16,5 mm, 9,8 g, slitage.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 6 safirer 0,47 ctv, 5 briljantslipade diamanter 0,39 ctv ca TW/VS, guldsmeden Manuel, stl 16,75 mm, vikt 7,1 g.

Utrop: 7 500 kr

PÄRLCOLLIER, 2 - radigt, odlade pärlor ca 7-7,25 mm, lås i 18K vitguld, smaragd, 10 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, längd 42 cm, vikt 59,8 g.

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, South sea pärla, 16 briljantslipade diamanter 0,21 ctv, TW/VS-SI, Strömdahls, kedja i 18K guld, längd 45 cm, kedjans vikt 5,6 g.

5 900 kr

Utrop: 5 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter 0,36 ctv, ca TW/VS, guldsmeden Manuel, stl 16,75 mm, vikt 5,4 g, slitage på ringskenan.

Utrop: 4 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW/VS, guldsmeden Manuel, stl 16,75 mm, vikt 5,4 g, slitage på ringskenan.

Utrop: 4 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW-TCr/P, stift, diameter 17 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 5 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade barocka sötvattenspärlor, längd ca 110 cm, knutet, vikt 304,3 g, några pärlor är skadade.

1 800 kr

Utrop: 1 800 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 40 briljanter ca 0,45 ctv, ca W-Cr/VS, stl 17+ mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 8 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW/VS, höjd 16 mm, vikt 3,1 g, huggies, en diamant har nagg på kronan.

Utrop: 7 800 kr

HÄNGE, kors, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,87 ctv, ca TW-W/VVS-VS, mått 28x15 mm, vikt 2,3 g, en diamant har nagg.

10 400 kr

Utrop: 12 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 36 briljantslipade diamanter ca 0,95 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,0 g, enstaka diamanter med nagg och skador.

Utrop: 12 600 kr

HÄNGE, kors, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,88 ctv, ca TW-TCr/VS, mått 28x15 mm, vikt 2,3 g, en diamant har litet nagg på kuletten.

Utrop: 10 600 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad granat, baguette- och trapetsslipade diamanter ca 1,20 ctv, stl 17,5 mm, vikt 13,7 g, några diamanter med nagg och skador.

Utrop: 11 500 kr

DIAMANT, prinsesslipad 1,07 ct, Ca TCr(I)/P1, extra fasetter, naturaler, nagg på hörnen.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter 0,51 ctv enligt gravyr ca River-TW(E-G)/VS, stl 16,5 mm, Kaplans Safir, vikt 2,7 g

Utrop: 5 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 16 mm, vikt 1,9 g, huggies.

Utrop: 8 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-TCa/P, huggies, höjd 16 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 9 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 16 mm, vikt 2,1 g, huggies.

Utrop: 8 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/SI-P, höjd 12 mm, huggies, vikt 1,6 g.

3 600 kr

Utrop: 4 100 kr