81 - 100 av 1 149
1...456...58 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 14 juni 2022

Klubbad för

Kaffeskedar 12st S830 194,9g, 121mm, modell: Rosenholm, bruksslitage, i etui

Utrop: 1 400 kr

Salt- och pepparkvarn 2st S925 11g, höjd: 43mm, bredd: 24mm, buckliga

100 kr

Utrop: 100 kr

Salt- och pepparkvarn 2st S925 10,6g, höjd: 43mm, bredd: 24mm, buckliga.Ej visning

100 kr

Utrop: 75 kr

Luktdosa S830 21,9g, höjd: 55mm, bredd: 39mm, öppningsbar, skev, bucklig, graverad

125 kr

Utrop: 150 kr

Parti Silver S830 197,4g, dosor 3st, graverat, repigt, buckligt

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Raymond Weil

Raymond Weil, herrur, stål, 42mm, automatisk, datum, safirglas, svart kermisk ring, svart gumilänk med viklås, snr: K516272, refnr: 2760, med sliten box

Utrop: 9 400 kr

Skål, Rörstrand Ateljé, Carl-Harry Stålhane, keramik, brunröd glasyr, Ø15cm, höjd: 7,5cm, unikat, signerad

375 kr

Utrop: 350 kr

Figurin, Lladro, porslin, höjd: 20cm, pojke med bok

125 kr

Utrop: 125 kr

Skulptur, Kosta Boda, design: Bertil Vallien, Brains, no. 7 "Pablo", glas, mörkblå med turkos och orange inslag, höjd: ca 7cm, nr: 7090002, signerad, i originalask

650 kr

Utrop: 800 kr

Prisfat S830 168g, Ø18cm, graverat

Utrop: 1 100 kr

Supkopp S830 27,1g, höjd: 64mm, graverad

Utrop: 200 kr

Servettring S830 15g, 46x39mm, skev

75 kr

Utrop: 100 kr

Brevkniv S830 15,7g, längd: 136mm, bredd: 9mm, bucklig, naggad

75 kr

Utrop: 100 kr

Sked S830 3,5g, längd: 61mm, bredd: 11mm, avskavd förgyllning

25 kr

Utrop: 50 kr

Sivert Lindblom (1931-), grafiskt blad, utan titel, monogramsignerad och daterad 1968, motivets mått: 29,5x21cm. Proveniens a tergo. Visas och hämtas hos Sefina på Birger Jarlsgatan 12, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Markku Rantala (1950-2007), akvarell, utan titel, monogramsignerad och daterad -84, motivets mått: 28x37cm. Inköpt på Bukowskis 2020. Visas och hämtas hos Sefina på Birger Jarlsgatan 12, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.

Utrop: 850 kr

Reservoarpenna, Montblanc, Meisterstück no 146, svart resin, gulmetall, stift i 14K

1 900 kr

Utrop: 1 100 kr

Kulspetspenna, Montblanc, Meisterstück, Pix, svart resin, gulmetall, snr: XW1141949

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

Stiftpenna, Montblanc, Meisterstück, svart resin, gulmetall, snr: MP1046833, saknar stift

600 kr

Utrop: 750 kr

Örhängen vitguld 18K 5,3g, höjd: 18mm, bredd: 12mm, med vita stenar och diamanter 9xca0,01-0,02ct

Utrop: 4 400 kr