Avslutad | Pant – Tisdag 14 juni 2022
Klockor Raymond Weil
Raymond Weil, herrur, stål, 42mm, automatisk, datum, safirglas, svart kermisk ring, svart gumilänk med viklås, snr: K516272, refnr: 2760, med sliten box
Skål, Rörstrand Ateljé, Carl-Harry Stålhane, keramik, brunröd glasyr, Ø15cm, höjd: 7,5cm, unikat, signerad
Skulptur, Kosta Boda, design: Bertil Vallien, Brains, no. 7 "Pablo", glas, mörkblå med turkos och orange inslag, höjd: ca 7cm, nr: 7090002, signerad, i originalask
Sivert Lindblom (1931-), grafiskt blad, utan titel, monogramsignerad och daterad 1968, motivets mått: 29,5x21cm. Proveniens a tergo. Visas och hämtas hos Sefina på Birger Jarlsgatan 12, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Markku Rantala (1950-2007), akvarell, utan titel, monogramsignerad och daterad -84, motivets mått: 28x37cm. Inköpt på Bukowskis 2020. Visas och hämtas hos Sefina på Birger Jarlsgatan 12, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Stiftpenna, Montblanc, Meisterstück, svart resin, gulmetall, snr: MP1046833, saknar stift