Avslutad | Pant – Tisdag 31 maj 2022
Konst Skulpturer
Carl-Bertil Widell (1935-2016), fågel, skulptur i brons, signerad och daterad, höjd 15,5cm, med bok om Widell "Det gäller att hitta receptet"
Figurin, Royal Copenhagen, Allan Therkelsen, Isbjörn med ungar, nr. 354, porslin, höjd ca 12cm, längd 20cm, i originalkartong
Figurin, Royal Copenhagen, Allan Therkelsen, Isbjörn sittandes, nr. 355, porslin, höjd 15cm, längd 14cm, i originalkartong.
Figurin, Royal Copenhagen, Allan Therkelsen, Isbjörn med unge, nr. 353, porslin, höjd 14cm, längd 15cm, i originalkartong.
Figurin, Royal Copenhagen, Allan Therkelsen, Lekande isbjörnar / kramandes, nr. 352, porslin, höjd 20cm, bredd 20cm, i originalkartong.
Matkniv 12st, S830 763,2g 257mm, modell: Svensk Spetsig, fyllt skaft, rostfritt blad
Akustisk gitarr, Yamaha FG820 Western, faded cherry, tillverkad i Kina, serienummer: HPK161056. Visas och hämtas hos Sefina på Bergsgatan 1, Malmö. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Omega, De Ville, armbandsur, 18K, 30 x 29,5 (34,5)mm, quartz, safirglas, ref. 195.3378, boettnr. 57182559, med svart aligator läderarmband med orignial clasp ca 17-20cm, ref. 3857001, i box (åldersslitage).