Avslutad | Pant – Tisdag 19 april 2022
Klubbad för
Vas, Rörstrand, serie: Sarek, design: Olle Alberius, handmålad G-1 höjd:ca 22cm Ø ca 6,2cm
Tekanna med lock, flintgods, Rörstrand Ninette nr:F555 Design Inger Persson, höjd: ca 14cm, längd ca 27cm
Skål, Rörstrand, Beppo, design Karl Lindström, 1950-tal, höjd: ca 12cm Ø ca 21,6cm, bruksslitage
Omega Seamaster 30 armbandsur manuell Ø35mm, spräckt plastglas fungerar ej, behov av service. Nytt armband ej original. Utbytt krona