Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 april 2022
ENSTENSÖRHÄNGEN, 14K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv ca Cr-LY/P, vikt 0,6 g, saknar en snurrebuss.
PÄRLCOLLIER, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 4,5 mm, hjärta, längd 46 cm.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 3,3 och 7,6 mm, lås och detaljer i 9K guld, längd 45 cm.
COLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 5 mm, lås och detaljer i sterlingsilver, strass, längd 40 cm.
PÄRLCOLLIER, 2-rader, odlade sötvattenspärlor ca 5 mm, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 69 cm.
COLLIER, odlade kvadratiska och runda sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, längd 44 cm.
SMYCKESET, collier, armband, örhängen, odlade sötvattenspärlor ca 8,5 mm, magnetlås, längd 47 cm.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 5 mm, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 47 cm.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 8 mm, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 42 cm.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5-7 mm, längd 47 cm, lås i förgyllt silver, Guldfynd, vikt 28,3 g, knutet.
HÄNGE MED KEDJA, silver, kvinno- och mansfigur, venezia, längd 38 / 40 cm, vikt 10,3 g.
HELALLIANSRING, 18K guld, delvis rodinerat, briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca W/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 2,8 g.
RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 4,5 g, mittstenen med nagg på kuletten.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter 0,30 ctv, ca W/SI, Schalins, stl 16,75 mm, gravyr.
PÄRLCOLLIER, odlade något barocka sötvattenspärlor ca 11,5-12 mm, längd 43 cm, magnetlås i förgylld sterlingsilver, vikt 90,8 g, knutet.
COLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 11 mm, lås samt detaljer i sterlingsilver, knutet, längd 45 cm.