Avslutad | Pant – Tisdag 29 mars 2022
Olja på pannå, Oläslig signatur, signerad 1915, skogsmotiv, mått 34x22cm i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Axel Lind (1907-2011) Oljemålning på duk. Havsmotiv. A tergo; Jungfruviken Hönö (1976-1979). Mått ca 38x45 cm. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Peter Dahl (1934-2019). Grafik. Signerad och numrerad 153/290. Motiv Interiör med människor. Motivets mått ca 59x79 cm. Inramad. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Peter Dahl (1934-2019). Grafik. Signerad och numrerad 272/290. Motiv restauranginteriör med människor. Motivets mått ca 58x86 cm. Inramad, ej syrafritt. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Akustisk gitarr Yamaha modellFG700MS, serienummer HHY040104 i mjukt fodral.
Elgitarr Gibson Les Paul Classicl, USA snr 122890020, i hårt originalfodral. Inköpt 2019.