Avslutad | Pant – Tisdag 15 mars 2022
Klockor Graham
Graham, Silverstone RS GMT, 46mm, svart stål, Cal. G1721-A, automatisk, safirglas, gummiband med viklås, referens nr. 2STDC, B08A, Serie nr. L9 126 med box, ytterbox, certifikat (2019)
Louis Erard, La Sportive, 44mm, Titan, referens nr. 78119TS05.BVD72, serie nr. 119 limiterad, ETA 7750 Valjoux, safirglas, mineralglas bakboett, automatisk, läderband med viklås, box, certifikat (2020)
Louis Erard, Excellence Petite Seconde, 42mm, stål, Ref nr. 34237AA01.BVA31, Serie nr. 237, safirglas, mineralglas (bakboett), läderband (mocka), box, certifikat (2020)
Eiger Luxe, 18K, brv 28,7g 17mm, manuell (defekt), mineralglas, Cal. ETA 2412, 21 juveler, integrerad länk (skev), boett nr. 49935
Hänge 18K tvåfärgad 17,1g, buffalo, med flerfärgade stenar & diamanter, 1x ca 0,25ct, 10xca 0,005ct, briljantslipade, höjd 4,3 cm (inkl. ögla), bredd 44 mm, handtillverkad, slitagespår efter kedja i ögla
Armband Pansar 18K 18,4g, längd 19,5 cm, bredd 6 mm, kistlås, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co, Malmö, 1966
Kedja Ankarlänk 18K 49,7g, längd 64,5 cm, bredd 4 mm, karbinhakelås, importstämplad
Hänge 18K vitguld 0,5g, med princessslipad diamant 0,25ct, enligt gravyr, höjd 0,8 cm (inkl. ögla), bredd 5 mm, [GHA]
Kedja Pansar 18K 3,4g, längd 43 cm, bredd 1 mm, springring, Balestra, importstämplad