341 - 360 av 519
1...171819...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 mars 2022

Klubbad för

ALTON, ring, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,13 ct ca W/SI, stl 15,75 mm, 1965, vikt 1,8 g, litet nagg på kronan.

Utrop: 1 600 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K guld/silver, 1 briljantslipad diamant ca 0,29 ctv ca TW/VS, 6 gammalslipade diamanter ca 0,60 ctv ca W-Cr/SI-P, tre stenar har skador, stift, vikt 2 gram.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGE, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,35 ct, ca TCr(I)/P1 vikt 0,6 g, stift, nagg och liten skada.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5-7 mm, lås i 18K guld, cubic zirconia, längd 47 cm, vikt 26,7 g.

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca W/SI, stift, vikt 2,3 g, olika snurrebussar.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,12 ct, ca TW/VS, mått 11x20 mm, vikt 1,2 g.

Utrop: 1 300 kr

COLLIER, sterlingsilver, ovala odlade sötvattenspärlor, trädd på vajer, längd 42 cm.

Utrop: 300 kr

HÄNGE, sterlingsilver, spegel, längd 8 cm, vikt 16,9 g.

450 kr

Utrop: 500 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, emalj, diameter 16 mm, vikt 8,8 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER, sterlingsilver, 3 färgade odlade sötvattenspärlor, längd 45 cm + hängdel 6 cm, vikt 5,7 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 26 prinsesslipade diamanter 0,27 ct, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 2 800 kr

BROSCH, silver, blå kalcedon, Alton, Falköping 1953, mått 30x30 mm, vikt 9,1 g.

450 kr

Utrop: 300 kr

BOKMÄRKE, sterlingsilver, millefiori, längd 10 cm, vikt 9,9 g.

250 kr

Utrop: 250 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, safirer, 94 briljantslipade diamanter ca 0,94 ct, ca W-Cr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 5,1 g, en skadad länk, safirerna med nagg, enstaka diamnter med skador och nagg.

Utrop: 7 900 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, odlade sötvattenspärlor, hematit, krokar, längd 5 cm, vikt 4,8 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, hematit, stift, vikt 1,0 g.

Utrop: 200 kr

ALLIANSRING, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter 0,30 ctv, ca W/SI, stl 18 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 2 400 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, onyx, stift, vikt 3,4 g.

375 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K guld, odlad pärla ca 11,4 mm, stl 17 mm, vikt 6,8 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, mabépärlor, stift/clips, höjd 15 mm, vikt 7,7 g.

Utrop: 2 800 kr