Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 mars 2022
PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, knutet, längd 66 cm.
COLLIER, fasetterad ametist, odlade sötvattenspärlor, guldfärgat lås samt detaljer, längd 50 cm.
KEDJA, sterlingsilver, fasetterad ankarlänk, bredd 3,0 mm, längd 50 cm, vikt 17,5 g.
KEDJA, sterlingsilver, fasetterad ankarlänk, bredd 1,9 mm, längd 42 cm, vikt 5,2 g.
PÄRLCOLLIER, odlade doserade något ovala sötvattenspärlor ca 12,5-16 mm, längd 46 cm, magnetlås i förgylld sterlingsilver, vikt 120,3 g, knutet.
PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlad pärlor, åttkantslipade diamanter, stift, vikt 2,2 g, en diamant är skadad.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,26 ctv enl gravyr, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 4,7 g, gravyr.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,20 ct enligt gravyr, ca TW/VS, nagg i rondist, stl 16 mm, vikt 5,1 g, gravyr.