Avslutad | Aficionado – Torsdag 28 april 2022
VÄSKA, LOUIS VUITTON Limited Edition Celebrating Monogram Karl Lagerfeld Punching Bag, 50x35x30cm, från 2014.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Keepall Bandouliere 55, damier graphite, 55x31x26 cm, dustbag, avtagbar axelrem.
Medaljer Ordenstecken
SLÄPA, 9-22K guld / metall, 3 miniatyrer av riddartecken bl.a. Vasaorden, 3 medaljer från Röda Korset / Röda Halvmånen, emalj, total vikt 17,7 g.
Mynt Svenska mynt
2 MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor samt 10 Kronor, bägge från 1895, kvalité ca 1+ - 01, total vikt 13,4 g.
Mynt Utländska mynt
3 MYNT, silver, Dollar, Morgan, USA, 1878 S, 1887 samt 1889, kvalité ca 1+ - 01 total vikt 80,1 g.
Medaljer Minnen
MINNE, brons, Gustaf Adolf Vive Sparre, 1871, diameter 55 mm, vikt 70,5 g, av Lea Ahlborn.
Medaljer Minnen
MINNE, brons, Eric Ruuth, 1897, Höganäs, diameter 35 mm, signerad S.L., vikt 23,8 g.
Medaljer Minnen
MINNE, brons, Jacob Berzelius, 1834, diameter 39 mm, av Carl Magnus Mellgren, vikt 11,6 g.
Medaljer Minnen
MINNE, silver, Gustaf Sparre, 1904, diameter 60 mm, av Adolf Lindberg, vikt 103,6 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Kreutzer, 1446-1490, Sigismund, Tyrolen, kvalité ca 1?/1, diameter 19 mm, vikt 1,0 g,
Mynt Utländska mynt
2 MYNT, silver, islamska mynt, troligen Andalusien och Umayyad, kvalité ca 1, vikt 4,8 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Denar, 1555, Ungern, kvalité ca 1, diameter ca 15 mm, vikt 0,4 g, mindre kantskador.
SOLGLASÖGON, PERSOL, 3085-V, 9001, 53 19, brunmelerade bågar, svarta glas, putsduk, etui.
Medaljer Minnen
MINNE, tenn, Nordiska Industri och Konstmässan, 1872, Köpenhamn, diameter 55 mm, av E. Olrik, F. Schmalfeld och V. Christesen, vikt 59,7 g.
Medaljer Minnen
MINNE, brons, Victor Dellaneau, 1825, diameter 50 mm, av Jacques-Édouard Gatteaux, vikt 64,2 g.
Medaljer Minnen
MINNE, brons, Pehr von Afzelius 1835, diameter 49 mm, av Ludvig Persson Lundgren, vikt 64,9 g.
Mynt Utländska mynt
2 MYNT, silver, Rom respektive Bysantiska Riket, kvalité ca 2 - 1?, total vikt 10,0 g.