941 - 960 av 1 024
1...474849...52 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 15 februari 2022

Klubbad för

Bestick 12 st gafflar 152mm och 12 st knivar 185mm Nysilver design: Frigast Denmark

275 kr

Utrop: 125 kr

Kaffeskedar 12st S830 122,4g längd: 114mm

Utrop: 800 kr

Samekniv i renhornslida längd med slida: 39,5cm blad: 23,8x2,2cm handgjord,ej visning

Utrop: 1 500 kr

Ikon grekisk tavla, 31,5x24,5cm, handmålad med oljefärg och guldfolie på trä, med certifikat.

750 kr

Utrop: 425 kr

Muminskål Arabia Finland "thingumy & bob" höjd:6cm Ø14cm

100 kr

Utrop: 100 kr

Muminskål Arabia Finland "thingumy & bob" höjd:6cm Ø145mm

75 kr

Utrop: 100 kr

Figurin Fritz Heidenreich "Sittande kvinna med frukt" porslin Rosenthal, Tyskland

Utrop: 1 400 kr

Konst Skulpturer

Dekoration ametistgrotta 23,5x11,5x13cm skadad

550 kr

Utrop: 700 kr

Konst Skulpturer

Figurin "flicka med rådjur" porslin Tyskland

100 kr

Utrop: 100 kr

Lisa Bauer Kosta skål på fot i kristall Ø20,5cm höjd:19,7cm med gravyr i trälåda med certifikat

350 kr

Utrop: 425 kr

Assietter Bo Fajans 3st D403 porslin Ø18cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Uppläggningsfat Bo Fajans Ø26,7cm ref:D399

Utrop: 125 kr

Skålar Bo Fajans År:1926-1927 22,5x10,5cm och 27x10cm

Utrop: 125 kr

Skål Murano konstglas clownmotiv Ø15cm höjd:18cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Johan Persson (1950-) tavla akvarell, landskapsmotiv 37x31cm

225 kr

Utrop: 250 kr

Johan Persson (1950-) tavla akvarell, motiv från Öland 48x34cm

325 kr

Utrop: 375 kr

Johan Persson (1950-) tavla akvarell, "Vinter i Gamla stan, Kalmar" 41x30cm

325 kr

Utrop: 375 kr

Johan Persson (1950-) tavla akvarell, landskapsmotiv 53,5x38cm

550 kr

Utrop: 425 kr

Johan Persson (1950-) tavla akvarell, motiv från Öland 51,5x36cm

550 kr

Utrop: 425 kr

Figurin Panter ca:1980-tal skada vid nosen 50x25cm

500 kr

Utrop: 600 kr