Avslutad | Pant – Tisdag 15 februari 2022
Klockarmband 18K 31,0g modell X-länk med kistlås, längd 16 cm, bredd 18 mm, tiillv. Clareus Tore, Stockholm, obetydligt ytslitage
Kedja Pansar 18K 5,9g, längd 60 cm, bredd 1 mm, springring, Balestra, importstämplad
Klackring 18K brv 6,0g Ø20½, med mörkgrön sten, Ekströms, Falköping, 1968, datumgravyr, mindre ytslitage
Hänge 18K 0,4g, höjd 1,5 cm (inkl. ögla), Guldvarubolaget Ahlberg & Berg, Stockholm, 1952
Hänge 18K vitguld 0,6g, hjärta, diamant 1x ca 0,02ct, åttkantsslipad, höjd 1,8 cm (inkl. ögla), bredd 13 mm, GFAB
Kedja Venezia 18K vitguld 3,7g, längd 42 cm, bredd 1 mm, Balestra, importstämplad, springring