Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund

Auktionsnr: 173

Varunr: 1 841 271

Silver

Kaffeservis

GEORG JENSEN, kaffe och teservis, 4 delar, nr 251, silver, svärtat trä, kaffekanna, tekanna, sockerskål, gräddkanna, Johan Rohde, Danmark 1918-19, svenska importstämplar, höjd 12,5-24,5 cm, vikt 1750,9 g, ena locket med mindre skada på knoppen, mindre bucklor, något flammig yta.

30 500 kr

Klubbad till budgivare: 242770

Valuta

För fullständiga villkor se våra köparvillkor.