Avslutad | Moderna – Lördag 19 februari 2022
ALLIANSRING, 18K vitguld, 11 briljanter ca 0,31 ctv, ca TW-W(G-H)/SI, stl 17 mm, vikt 2,3 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljanter ca 0,24 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI, stift, vikt 1,1 g.
Visa varaSmycken Örhängen
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 14 briljanter ca 0,24 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI, stift, vikt 1,1 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 40 briljanter ca 1,98 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, mått ca 27x22 mm, huggies, vikt 7,3 g.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, hjärtan, 20 briljanter ca 0,28 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI, stift, vikt 1,3 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, hjärtan, 20 briljanter ca 0,28 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI, stift, vikt 1,3 g.
GEORG JENSEN, örhängen, nr 371B, sterlingsilver, Torun Bülow-Hübe, mått 35x30 mm, clips, vikt 16,7 g, originalask.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 50 briljantslipade diamanter ca 6,83 ctv, ca TW- CR/SI-P, längd 18 cm, vikt 13,6 g, enstaka diamanter med mindre nagg.
HELALLIANSRING, 18K guld, 23 smaragdslipade smaragder ca 6,83 ctv, stl 17,25 mm, vikt 4,9 g, enstaka smaragder med nagg.
Smycken Lås
PER BORUP, lås, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,015 ct, ca W/VS, diameter 12,4 mm, vikt 3,1 g, 2 collier, oxiderat sterlingsilver, längd 42 cm, stenkulor 8,2 mm, längd 42 cm, originalpåse.
GEORG JENSEN, örhängen, Daisy, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, diameter 11 mm, stift, vikt 2,8 g, originaletui.
GEORG JENSEN, hänge/kedja, nr 453, sterlingsilver, rosenkvarts, kullänk 45 cm, totalvikt 10,0 g, originaletui, kedjan är ej original.
GEORG JENSEN, hänge med kedja, Heritage år 2008, sterlingsilver, längd 45 cm, vikt 13,8 g, originalask.
GEORG JENSEN, hänge med kedja, Heritage år 2007, sterlingsilver, granat, längd 45 cm, vikt 14,5 g.
AARIKKA, collier, sterlingsilver, Finland 1989, innermått 14,5 x 13 cm, vikt 74,4 g.
Smycken Lås
PER BORUP, lås, 18K guld/vitguld, diameter 10,8 mm, 3 rader kedja, 18K/oxiderat sterlingsilver, längd 450 mm, totalvikt 27,1 g.