Avslutad | Pant – Tisdag 7 december 2021
Armband 18K vitguld 34,4g längd: 18cm bredd: 8mm med blå stenar och diamanter 19xca0,02-0,03ct äldre slipning, halvstel
Vas Gunnar Nylund, Eterna från Rörstrand, höjd 21,5cm Ø8cm, stengods, stämplad G.N. Sweden Eterna 5
Seiko, 5 Sport, automat, herrur, 42mm, dag och datum, stål, snr: 9D6178 modell: 7S36-03J0 med tygband, box och manual
Klockor Montblanc
Montblanc Star, Maisterstuck, automat, stål, herrur, 38mm, datum, boettnr: PL424269 7068 med länk i stål, små repor
Musikinstrument Träblås
Klarinett Buffet Crampon & Co Paris, RC, snr F252604, fodral, bruksslitage
Visa varaMusikinstrument Träblås
Kornett Yamaha YCR261D, snr 010597, munstycke Dennis Wick London, Japan, fodral, bruksslitage, buckla
B-Trumpet Conn snr S71453 med munstycke Conn 7C i fodral