Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 30 december 2021
Smyckestillbehör Övrigt
DIGITAL VÅG, Rohs, upp till 1 kg, känslighet 0,1 g, vikt 126,2 g, batterier ingår ej, kartong.
Smyckestillbehör Övrigt
VÅG, bland annat gram och carat, mäter till tiondelar, storlek ca 13 x 7,5 cm, vikt 131 g,
Smyckestillbehör Övrigt
DIGITAL VÅG, Adoric, upp till 5 kg, känslighet 1 g, vikt 228,9 g, batterier ingår.
COLLIER, tigeröga, barocka färgade och behandlade odlade sötvattenspärlor, guldfärgat silverlås, längd 46 cm.
SMYCKESET, collier, armband, örhängen, odlade sötvattenspärlor ca 7,5 mm, lås i sterlingsilver, längd 42 cm.
COLLIER, färgad howlite, odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, längd 45 cm.
Smyckestillbehör Övrigt
LUPP, metall/plast, 30 x 22 mm samt 60 x 12 mm förstoring, 2 LED, längd 5 cm.
Smyckestillbehör Övrigt
VÅG, bland annat gram och carat, mäter till tiondelar, storlek ca 12 x 6 cm, vikt 100 g.
SMYCKESET, collier, armband, karneol, doserat 4,3 - 12,4 mm, silverfärgat lås, längd 45 cm.
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, hjärta, briljantslipad diamant ca 0,04 ct, ca W/VS, längd 40 cm, vikt 2,3 g.
PÄRLÖRHÄNGEN, 2 par, sterlingsilver, färgade odlade sötvattenspärlor ca 10,2 mm samt 5,3 mm, stift, vikt 3,2 g.
PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, barocka, multifärgade, lås i sterlingsilver, längd 90 cm.
PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 7 mm, stift, vikt 1,1 g
COLLIER, barocka odlade sötvattenspärlor, färgad howlite, karneol, aventurin, ametist, knutet, längd 150 cm.
PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, färgade odlade knappformade sötvattenspärlor, stift, vikt 1,5 g.
RING, 18K vitguld/rodinerat guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,75 ct ca TW-Cr/VS, stl 14,75 mm, vikt 3,5 g, några diamanter med nagg och skador.