161 - 180 av 1 466
1...8910...74 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 30 november 2021

Klubbad för

Reservoirpenna Parker, med manualer, med fyra refillers, i box med bruksslitage

250 kr

Utrop: 300 kr

Penna Montblanc, bläck, i läderetui Montblanc med bruksslitage

1 400 kr

Utrop: 800 kr

Champagneskålar 2st, Iittala, 31 cl, serie: Essence, design: Alfredo Häberli, höjd: 18cm

200 kr

Utrop: 100 kr

Ljuslykta 2st, Orrefors, serie: Puck, design: Lena Bergström, Ø97mm, höjd: 36mm, små repor

Utrop: 125 kr

Skål, Rörstrand, serie: Blå eld, design: Hertha Bengtsson, höjd: 8cm, bredd: 10,5cm

200 kr

Utrop: 100 kr

Fat, Rörstrand, serie: Blå eld, design: Hertha Bengtsson, längd: 17,5cm, bredd: 12cm, små nagg

150 kr

Utrop: 100 kr

Fat, Rörstrand, serie: Blå eld, design: Hertha Bengtsson, längd: 16,5cm, bredd: 14,5cm, små nagg

150 kr

Utrop: 125 kr

Whiskeyglas 6st, Newport, 14 cl, Garrett tumblerglas, kristallin, förgylld kant, förgyllt emblem, Ø6cm, höjd: 6,5cm, nyskick, i originalbox med slitage

225 kr

Utrop: 150 kr

Laptop, Lenovo Thinkbook 15-IML, RAM 16GB, intel Core i7, refnr: 20RW0077MX, snr: LR0BS70Z, smuts undertill i ventilationen, laddare, i datorväska

3 200 kr

Utrop: 3 900 kr

Lauri Nila (1898-1983), olja på duk, uppfodrad på pannå, mått: 32x23,5cm, viss krackelering, signerad, i ram

150 kr

Utrop: 200 kr

Karl Axel Pehrson (1921-2005), färglitografi, mått: 45x32cm, signerad och daterad -79, nr. 368/385, i ram med glas, ej examinerad ur ram

Utrop: 750 kr

Karl Axel Pehrson (1921-2005), "Bonus Henricus Caninus Piluliferus", färglitografi, 42x31cm, signerad och daterad -73, nr. 20/350, i ram med glas, ej examinerad ur ram

Utrop: 600 kr

Konst Skulpturer

Hans Hedberg (1917-2007), äpple, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, signerad, glasyr i grönt med inslag av brunt, höjd: 13cm, Ø11,5cm, mindre nagg i sidan, något krackelerad. Visas och hämtas på Sefina Birger Jarlsgatan 12, betalas på Kaplans.

15 000 kr

Utrop: 18 000 kr

Konst Skulpturer

Hans Hedberg (1917-2007), ägg med järnstativ, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, signerad, grå glasyr med inslag av blågrönt, höjd inkl. stativ: 30cm, bredd: 15cm, krackelering i glasyr. Visas och hämtas på Sefina Birger Jarlsgatan 12, betalas på Kaplans.

Utrop: 24 000 kr

Konst Skulpturer

Hans Hedberg (1917-2007), vas, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, signerad, glasyr i rosa/beige, höjd: 17cm, Ø8cm. Visas och hämtas på Sefina Birger Jarlsgatan 12, betalas på Kaplans.

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

Hänge Kors 14K 2,2g längd 3cm (ink. ögla) med vita stenar

550 kr

Utrop: 700 kr

Halskedja Ankar 18K 41/45cm 1,4g vitguld

650 kr

Utrop: 450 kr

Hänge Nefertiti 21K 3,9g längd 4cm (ink. ögla), ihålig

Utrop: 2 000 kr

Hänge 14K 2,1g skadat

Utrop: 700 kr

Halskedja Venezia 18K 2,0g 35cm bredd: 1mm

Utrop: 1 100 kr