Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 december 2021
Klocktillbehör Omega
FÖRVARINGSETUI, signerad Omega, för fickur, 365 x 275 x 50 mm, svart, nyckel, ca 1960.
Klockor Ebel
EBEL, Standard, Cal 130 (1100), Boet nr. 2130961 / 114, herrur, 33,5 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1965.
Klockor Universal
UNIVERSAL, Genève, Cal 42, Serie nr. 2438720, Boett nr. 742603/01, damur, 23,5 mm, stål, manuell, plexiglas, defekt, läderband, ca 1965.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex Oyster Perpetual Datejust, herrur, silver/index, skadad (9/10), passar till sexsiffrig referens (126334), inklusive visare.
Klocktillbehör Cartier
ORIGINALLÄNK, till Cartier Santos Ronde damur, 18K guld, bredd 12 mm, längd 145 mm, vikt 50,4 gram.
Klocktillbehör Omega
KATALOG, Omega, 50Th Anniverary 1957 Speedmaster, 197 x 198 mm, engelska, 80 sidor, ca 2007.
Klocktillbehör Certina
BOX, till Certina armbandsur Gold Collection, vit, 262 x 61 x 44 mm, ytterkartong, ca 2000.
Klocktillbehör Omega
FÖRVARINGSETUI/ VISNINGSBRICKA, signerad Omega, dubbla brickor, 390 x 275 x 50 mm, brun, ca 1960.
Klocktillbehör Övriga klockor
FÖRVARING, "The Better Half", plats för 12 st. armbandsur, 290 x 170 x 45 mm, brun, läder.
Klocktillbehör Övriga klockor
UNDERWOOD, London, uppdragsbox med plats för 12 st. armbandsur, 420 x 408 x 155 mm, Ref nr. UN/818 W BLACK, svart läder, drivs med batteri / nätkabel.
Klocktillbehör Cartier
LÄDERBAND, till Cartier Pasha,18/16 mm, brunt, till viklås, Ref nr. KD30HK12.
Klocktillbehör Omega
VIKLÅS, till Omega armbandsur, stål, läderband, brunt, 20/18, Ref nr. 94521803/57 GAJ.
Klocktillbehör Omega
VIKLÅS, till Omega armbandsur, stål, läderband, brunt, 20/18, Ref nr. 94521803/57 JAI.
MARKWICK, London, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 2353, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ytterboett, 58,5 mm, OBS: boetter senare tillverkade, ca 1710.