Avslutad | Klockor – Lördag 2 oktober 2021
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 18038, Serie nr. R221360, Cal 3055, Verk nr. 1945954, Boett nr. 18000, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), dag, datum, delvis relumad urtavla, defekt (servicebehov), Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8385-L8/55, totalvikt 138,5 gram, ca 1987.
Klockor Victorinox
VICTORINOX, Swiss Army, I.N.O.X (200m/660ft), Paracord Carbon Edition, Serie nr. 170838091, Ref nr. 241776, herrur, 43 mm, carbon, quartz, safirglas, datum, textilband, gummiband, cert, november 2017, box.
Klockor Panerai
PANERAI, Luminor Marina, Cal 9000, Verk nr. 133783, Serie nr. R1112/3000, Ref nr. PAM00359, Boett nr. OP 6900 / BB 1746363, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, glasbaksida, gummiband, läderband, originalspänne, cert, oktober 2015, box, ytterkartong.
OMEGA, herrur, 33 mm, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 11153059, Boett nr. 13322 / 9352, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, boett signerad Dennison Made in England, läderband, ca 1947.
OMEGA, Genève, Electronic (f300 Hz), Chronometer, Cal 1250 (ESA 9162), Serie nr. 35745652, Ref nr. ST 198.0030, Boett nr. 198.030, herrur, 38 mm, stål, stämgaffel, plexiglas, datum, läderband, ca 1972.
BREITLING, SuperOcean, Heritage, ´57, "Outerknown", Cal B10, Verk nr. , Serie nr. 6484133, Ref nr. A103703A1Q1W1, Boett nr. 4220 B3, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, tygband (Econyl), originalspänne i stål, cert, januari 2021, box, ytterkartong.
Klockor Bulova
BULOVA, Lunar Pilot, "Tachymeter", Serie nr. 142B09617, Ref nr. 96B251, Boett nr. C8691562, kronograf, herrur, 45 mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2020, box, ytterkartong.
LONGINES, Heritage, Avigation Bigeye, Cal L688, Serie nr. 48307975, Ref nr. L2.816.4.53.2, Boett nr. L2.816.4, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, läderband, originalspänne i stål, cert (ej komplett), ca januari 2021, box, ytterkartong.
LEIJONA, herrur, 35 mm, Cal AS 1130, Boett nr. 5710, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1950.
TAG HEUER, 2000, Professional (200 METERS), Boett nr. 962.208, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 303/3, ca 1990.
OMEGA, Genève, Cal 613, Serie nr. 34678343, Ref nr. ST 136.0098, Boett nr. 136.0098 (LL), herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1972.
Klockor Provita
PROVITA, Extra "Incabloc", kronograf, Cal Venus 188, herrur, 37 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1960.
OMEGA, Seamaster, Cal 501, Serie nr. 16465754, Ref nr. CK 2846, Boett nr. 2846-2848 9 SC , herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, läderband, ca 1958.
OMEGA, Genève, Cal 1012, Serie nr. 37707826, Ref nr. ST 166.0168, Boett nr. 166.0168 (LL), herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1973.
OMEGA, Seamaster, Cal 565, Serie nr. 25291694, Ref nr. ST 166.0002, Boett nr. 166.002, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1967.
ROLEX, Oyster Perpetual, Submariner (1000ft=300m, Swiss-T<25), "Fat Four", Ref nr. 14060, Serie nr. U563440, Cal 3000, Verk nr. 1 4805107, Boett nr. 14060, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), Fliplocklänk, viklås (utbytt), Ref nr. 93150-EB10/501 B, cert, augusti 1998, box (ej komplett), ytterkartong.
must de CARTIER, Colisée, Cal 690, Boett nr. 132252 / 590002, damur, 24 mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), quartz, mineralglas, integrerat läderband, ca 1990, box (ej tidsenlig).
OMEGA, Constellation, Cal 1379, Serie nr. 50456475, Ref nr. ST 196.0360, Boett nr. 196.0360, herrur, 31,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), integrerat läderband, originalspänne i stål (ej tidsenligt), ca 1987.
OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 285, Serie nr. 17085229, Ref nr. OT 14708, Boett nr. 14708 1, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt (servicebehov), gravyr, läderband, ca 1959.