401 - 420 av 481
1...202122...25 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 september 2021

Klubbad för

HÄNGE, 18K vitguld, droppslipad granat ca 2,00 ct, höjd 15 mm, vikt 0,9 g.

Utrop: 1 000 kr

4 JACKETRINGAR, 18K guld, rubiner, smaragder, safirer, briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca W/SI, stl 17,5 mm, vikt 7,4 g, flertal stenar med skador, nagg och slitna fasetter.

Utrop: 3 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,7 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

SMYCKESSET, sterlingsilver, brosch, armband, collier, längd armband 19 cm, längd collier ca 42 cm, totalvikt 130,5 g, ett stift har gått av på armbandet.

Utrop: 1 200 kr

PÄRLRING, 18K vitguld, odlad pärla 7,6 mm, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, ca W/VS, stl 17,5 mm, vikt 2,5 g.

2 800 kr

Utrop: 1 100 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,2 g, nagg på kuletten.

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, korall, längd 130 cm, vikt 47,2 g.

475 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, korall, längd ca 130 cm, vikt 51,8 g.

475 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i 18K vitguld, safir, åttkantslipade diamanter, pärlor ca 6,7 mm, längd ca 83 cm, vikt 47,3 g.

PÄRLCOLLIER, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,12 ctv, odlade pärlor ca 5,4-7,5 mm, längd ca 42 cm, vikt 23,3 g, behov av omträdning.

Utrop: 2 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i 14K guld, längd 44,5 cm, pärlor ca 6,5-7 mm, vikt 26,5 g.

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K vitguld, 15 gammalslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 18 mm, vikt 7,2 g, diamanter, diamanter med nagg och skador.

Utrop: 4 800 kr

COLLIER, sterlingsilver, natursten, längd 44 cm, knutet, dobbar som passar Ole Lynggaard, vikt 36,6 g.

Utrop: 425 kr

ARMBAND, limekvarts ca 137 ctv, 25 st, lås i gulmetall, längd 22 cm, vikt 28,8 g, stenar med nagg.

800 kr

Utrop: 850 kr

COLLIER, bergkristall ca 290 ctv, 75 st, textil, justerbar längd, vikt 62,1 g.

Utrop: 2 100 kr

RING, 18K trefärgat guld, 23 briljanter ca 0,18 ctv, stl 16,75 mm, vikt 3,0 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

COLLIER, 18K vitguld, 5 st briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca W/VS, längd 38-40 cm, vikt 2,2 g.

3 000 kr

Utrop: 3 100 kr

RING, 2 st sammanlödda, 18K guld/vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 5,4 g, gravyr.

Utrop: 4 700 kr

COLLIER, 14K guld, odlade pärlor, längd 48,5 cm, vikt 5,3 g.

2 000 kr

Utrop: 2 100 kr

RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,92 ctv ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 4,1 g, mittstenen har ett större nagg, skadad fattning.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr