161 - 180 av 257
1...8910...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 november 1999

Klubbad för

FICKUR 14K savonette gravyr ca 1909

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

FICKUR 18K signerad Hovenschiöld nr 271 ca 1786

7 600 kr

Utrop: 6 800 kr

FICKUR 18K signerad Pauli Stockholm nr 75 år 1805

6 700 kr

Utrop: 6 200 kr

FICKUR 18K signerad Sundberg Stockholm nyckel ca 1780

5 800 kr

Utrop: 5 600 kr

FICKUR 18K fransk Gudin, defekt lagad diamant och orientpärlor ca 1780

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

FICKUR 18K Lundstedt Stockholm Nr. 188 år 1826 rosenstenar

6 300 kr

Utrop: 5 800 kr

FICKUR 18K signerad Vauchez Paris ca 1800

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

FICKUR 18K signerad Beurling Stockholm rosenstenar Nr 213 år 1787

6 400 kr

Utrop: 5 700 kr

FICKUR 18K signerad Dutertre Paris Nr 3719 ca 1770

4 500 kr

Utrop: 5 200 kr

FICKUR silver Bertoud Paris ca 1840

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

FICKUR 18K signerad, visare sakn Jacob Kock Stockholm Nr 940 år 1785 rosenstenar

5 200 kr

Utrop: 5 100 kr

HÄNGUR 18K med mönstergravyr

3 800 kr

Utrop: 3 500 kr

CERTINA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband.

Utrop: 1 600 kr

UNION-STJÄRNSUND, Hedemora, väggur, träpendyl, nyckel, fodral skadat.

2 000 kr

Utrop: 1 800 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, läderband.

800 kr

Utrop: 900 kr

ROLEX, oyster perp datejust midsize, stål med vitguldsring. 1980-tal.

10 500 kr

Utrop: 12 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, herrur, guld / stål, Ref 15053, plexiglas, ca 1988 oysterlänk, cert, box.

14 000 kr

Utrop: 16 000 kr

OMEGA, Constellation, 18K guld, herrur, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1967, gravyr.

Utrop: 6 500 kr

KLOCKKEDJA, 18K guld , vikt 20,9 g. L=29 cm.

2 000 kr

Utrop: 1 600 kr

CERTINA, Certidate, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, gravyr, x-länk med stav 18K guld.

Utrop: 3 300 kr