Avslutad | Klockor – Lördag 6 november 1999
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Parsifal, damur, guld/stål, quartz, safirglas, integrerad länk, viklås, ca 1997, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 18038, Serie nr. 6375110, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, briljanturtavla, briljantkrans, Presidentlänk med diamanter (ej infattade av Rolex), ca 6,78 ct tot, ca 1980.
Klockor Alpina
ALPINA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, 4 st. diamanter, integrerad länk 18K guld.
ROLEX, Oyster Perpetual Date, damur, guld / stål, Ref 6916, plexiglas, cert, box, 1977.
Klockor Cyma
CYMA, damur, 18K guld med doublé urband, nr. 8 9378, 129, schweizisk, manuell, ca. 1940
ROLEX, GMT-Master, 18K guld, automatisk, plexiglas, läderband, jubiléelänk 18K guld, ca 1978.
BREITLING, Chronomat, herrur, stål, automatisk, safirglas, rouleauxlänk stål, cert, box, oktober 1995.
OMEGA, Seamaster, litet herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, box, servad sept. 1999.
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust damur 18K vitguld, Ref 6917, briljanturtavla, cert, x-tra urtavla.
FICKUR, signerad Gedeon Rigaud, silver, tidigt 1700-tal, slagverk, rostskadad, nyckel.
OMEGA, De Ville, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt (ej originalkrona), läderband, ca 1967.