81 - 100 av 606
1...456...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 juli 2021

Klubbad för

RING, 18K guld, pärla, gammalslipade diamanter ca 0,25 ctv, stl 20,25 mm, vikt 2,6 g, skadad ringskena.

1 700 kr

Utrop: 1 500 kr

ARMBAND, titan/18K guld, vikt 16,7 g.

Utrop: 3 300 kr

HELALLIANSRING, platina, rubiner, CG Hallberg, Stockholm 1937, stl 16 mm, vikt 2,3 g, rubinerna med slitage.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

GEORG JENSEN, salt och pepparkar, sterlingsilver, nr 433, Danmark 1933-1944, höjd 4,5 cm, totalvikt 41,3 g.

850 kr

Utrop: 700 kr

SÅSSLEV, silver, Norge, längd 17,5 cm, svenska importstämplar, vikt 54,6 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, silver, Alton, Desgin Pege, Falköping 1969, längd 41 cm, vikt 29,0 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K vitguld, 5 baguette- och 20 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 2,8 g, slitna fattningar.

Utrop: 8 300 kr

COLLIER, sterlingsilver, kalcedon, kvarts och turkoser, Yvonne Christa, längd 94 cm, vikt 58 g.

Utrop: 900 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver, 4 berlocker, längd 19,5 cm, vikt

Utrop: 650 kr

SALTKAR, sterlingsilver, emalj, saltsked, vikingaskepp, Norge, mått 103 x 40 x 40 mm, vikt 21,9 g

1 600 kr

Utrop: 350 kr

SALTKAR, förgylld sterlingsilver, emalj, saltsked, vikingaskepp, Norge, mått 59 x 40 x 35 mm, vikt 21,6 g.

1 300 kr

Utrop: 350 kr

DOSA, sterlingsilver, invändigt förgylld, blå och vit emalj, höjd 25 mm, diameter 38 mm, vikt 22,8 g, liten buckla, emaljskador.

Utrop: 550 kr

DOSA, sterlingsilver, invändigt förgylld, blå emalj, Mappin & Web, Birmingham 1912, mått 53 x 30 x 15 mm, vikt 30,3 g, mindre emaljskador.

550 kr

Utrop: 550 kr

Silver Fat

UNDERLÄGG, sterlingsilver, blå emalj, Mappin & Webb, London 1904, mått 104 x 54 x 5 mm, vikt 22,6 g, mindre emaljskador.

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter 0,05 ctv, stl 14 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 1 100 kr

RING, 14K guld, skarabé i aventurin kvarts, stl 15,75 mm, vikt 3,6 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K guld, grön agat, stl 18 mm, vikt 5,1 g.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, smaragdslipad rökkvarts, orientaliska halvpärlor, Stockholm 1928, stl 14,25 mm, vikt 4,5 g, slitage.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K guld, gammalslipade diamanter ca Ca, Br/SI-P, ca 0,75 ctv, vikt 1,4 g, stopp ej i guld, mittstenen är skadad

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, koraller, lås i gulmetall, längd 47 cm.

550 kr

Utrop: 350 kr