Avslutad | Pant – Tisdag 18 maj 2021
Ring 18K 3,8g Ø17, med diamant 1xca0,40ct (mycket tydliga inneslutningar, nagg på gördel)
Breitling, Callistino, damur, stål/guld, 27mm, quartz, datum, safirglas, bicolour, skadad urtavla, urverk ej signerat, Refnr: B52045, Snr: 10402, Rouleauxlänk stål/guld, viklås
Klockor Heuer
Tag Heuer, Aquaracer, damur, stål, 32mm, quartz, datum, safirglas, Refnr: WAF1310, Snr: RBK0839, repig stållänk samt viklås, i behov av batteribyte, med extra länkar i originalbox
Omega, Constellation, 18K, 23mm, quartz, pärlemorurtavla, diamantindex, diamantkrans, integrerad originallänk i 18K avkortad ca 15cm, viklås, Serienr: 57298546, brv: 63,9g, bruksskick
Klockor Jacques Lemans
Jacques Lemans, herrur, stål, 42mm, quartz, datum, kronograf (återställer ej korrekt), Refnr: 42-6D, läderband i bruksskick, med kvitto-2018 i originalask
Accessoarer Övrigt
Solglasögon, Julbo, Vintage ca 80-tal, med läder- och plastdetaljer (gulnat, skador), i fodral
Swiss Military Hanowa, herrur, stål, 42mm, quartz, datum, kronograf, safirglas, Refnr: 6-4183.7, stållänk, trögt viklås
Klockor Ferrari
Scuderia Ferrari, herrur, stål, 46mm, quartz, dag- och datumvisning, Refnr: SF 44.1.34.0533, stållänk
Seiko Champion, herrur, stål, 34mm, manuell, plexiglas, skadad urtavla, Nr: J14082E, med skadat läderband, repig boett
Police, herrur, stål, 50mm, quartz, mineralglas, datum, Refnr: 13836J, läderband, i behov av batteribyte