501 - 520 av 1 179
1...252627...59 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 27 april 2021

Klubbad för

Orrefors, Champagneglas 6st "Optica" Designad av Gunnar Cyrén, Höjd: ca240mm

425 kr

Utrop: 375 kr

Orrefors, Vattenglas 2st "Optica" Designad av Gunnar Cyrén, Höjd: ca80mm

50 kr

Utrop: 75 kr

Snapsglas, 8st designade av Lasse Åberg, Höjd: ca114mm

225 kr

Utrop: 250 kr

Champagneglas 3st designad Lasse Åberg, Höjd: ca233cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Ölglas, 6st designade av Lasse Åberg, Höjd: ca226mm

250 kr

Utrop: 300 kr

Kaffemuggar, 4st designade av Lasse Åberg, Höjd: ca105mm

200 kr

Utrop: 250 kr

Skålar, 4st designade av Lasse Åberg, Ø120mm

225 kr

Utrop: 250 kr

Litografi, "Natur II" av KG Nilson, 1987, Numrerad: 5/25, 42x53cm, i vit ram

425 kr

Utrop: 250 kr

Litografi i print, "Karl Johansgate. Oslo", singnerad och numrerad 76/330, 33x28cm, i guldfärgad ram

100 kr

Utrop: 125 kr

Pokal, S925 353,4g Höjd: ca200mm, Stämplad Heimburser, graverad

Utrop: 2 700 kr

Pokal, S925 710,8g Höjd: ca245mm, Stämplad Bransck År 1949, graverad

Utrop: 5 300 kr

Pokal, S830 667,7g Höjd: ca290mm, Stämplad "K.Anderson", graverad

Utrop: 4 500 kr

Pokal, S830 437,3g Höjd: ca233mm, graverad

Utrop: 2 900 kr

Krus, S830 503,7g Höjd: ca195mm, graverad, saknar handtag

Utrop: 3 300 kr

Pokal, S830 734,7g Höjd: ca300mm, År 1923, graverad

Utrop: 4 800 kr

Pokal, S830 469,1g Höjd: ca213mm, graverad

Utrop: 3 000 kr

Pokal, S830 397,0g Höjd: ca174mm, graverad

Utrop: 2 700 kr

Pokal, S830 374,8g Höjd: ca183mm, graverad

Utrop: 2 400 kr

Pokal, S830 250,5g Höjd: ca175mm, graverad

Utrop: 1 600 kr

Pokal, S830 251,1g Höjd: ca223mm, graverad

Utrop: 1 700 kr