Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 8 april 2021
Klocktillbehör Tissot
LÄDERBAND, till Tissot herrur, svart, bredd 18/16 mm, originalspänne i doublé.
Klocktillbehör Tissot
LÄDERBAND, till Tissot herrur, vitt/brunt, bredd 18/14 mm, originalspänne i doublé.
Klocktillbehör Tissot
LÄDERBAND, till Tissot herrur, 2 st. grå integrerade, bredd 19/12 mm, 1 st. svart, bredd 18/14 mm.
SEIKO, herrur, 27 x 31 mm, Serie nr. 271286, Boett nr. 8620-5080, doublé (skadad), quartz, safirglas (repor), läderband, ca 1982.
OMEGA, frackur, 49 mm, Cal 161, Serie nr. 17109497, Ref nr. CK 1180, Boett nr. 1180-2, stål, ankargång, defekt, ca 1959, fickurskedja i vitmetall.
TISSOT, PRC 100 (100m/330ft), Serie nr. QKM-BC-81290, Boett nr. P870/970, herrur, 39 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2005.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Geneve, damur, 20 x 21 (27) mm, Boett nr. 5766, doublé, quartz, mineralglas, defekt, läderband, originalspänne i doublé, ca 1995.
CERTINA, herrur, 33 mm, Cal 23-30, Serie nr. 5995770, Boett nr. 4006.136, doublé (skadad), manuell, plexiglas, läderband, ca 1965.
ZENITH, fickur, 48,5 mm, Cal 18-28 3.A-6, Serie nr. 5417935, Boett nr. 9811275, stål, ankargång, skadad boett, bucklor, ca 1963.