161 - 180 av 202
1...891011 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 mars 2021

Klubbad för

JAQUET DROZ, Grande Seconde, Cal 2663.4, Verk nr. 000782, Boett nr. J003034-73, herrur, 43 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, defekt (akut servicebehov), glasbaksida, läderband, originalspänne i 18K vitguld, ca 2008, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 13/88).

57 000 kr

Utrop: 39 000 kr

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, Competition 48, Chronometer, Cal ETA 7750, Verk nr. 665697, Serie nr. 2102645, Boett nr. 01.0001, herrur, 48 mm, titan/gummi, automatisk, safirglas, dag, datum, liten sekundvisare, gummiband, originalspänne i titan, cert, maj 2009, box, ytterkartong.

Utrop: 20 000 kr

OMEGA, Suverän, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 10197485, Ref nr. CK 2400, Boett nr. 2400-3, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, omluminerade visare, gravyr, läderband, ca 1944.

6 000 kr

Utrop: 3 700 kr

TUSENÖ, Göteborg, Blackwater SSRS Edition (se fördjupad info), Cal Sellita SW 200-1, Serie nr. 166, Ref nr. TÖBR0040SSRS, herrur, 40,5 mm, stål, automatisk, safirglas, integrerad originallänk, viklås, cert (ej daterat), ca 2019, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr 166/300).

12 400 kr

Utrop: 4 700 kr

Klockor Doxa

DOXA, Anti-Magnetique, herrur, 35 mm, Cal 942 (11 1/2), Boett nr. 5101352, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1950.

9 800 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Zodiac

ZODIAC, Hermétic, Cal Peseux 330, Boett nr. 1227620 / 812, herrur, 33 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, originalspänne i stål, ca 1960.

Utrop: 1 300 kr

Klockor Gruen

GRUEN, Genève, herrur, 33,5 mm, Cal R 415 Boett nr. 119 / 138098 / 376 3, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1959.

Utrop: 1 000 kr

HERRUR, "G.Bergqvist, Stockholm", 35 mm, Cal 122, Verk nr. 1194, Boett nr. 9122004 / 254, hammarautomat, plexiglas, liten sekundvisare, skadade visare (saknar lume), skadad urtavla, läderband, ca 1950.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Enicar

ENICAR, Ultrasonic, Cal A-R 1009 B, Boett nr. 010/002, herrur, 30 x 30,5 (39,5) mm, doublé (skadad), manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

Utrop: 1 000 kr

CERTINA, DS First (200m/660ft), "Tachymeter", Serie nr. SKO-HA-17494, Boett nr. 541.7184.42, kronograf, herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. SKO 60193, ca 2005.

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

CERTINA, DS Action Chrono (200m/660ft), "Tachymeter", Serie nr. 12BC1428138, Boett nr. C013417 A, kronograf, herrur, 42,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 61303 STS-BC, ca 2010, box.

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Chronograph, Cal SS G3 (ETA 7750), Serie nr. 1428, Ref nr. 012628, Boett nr. SS-1442-1, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, februari 2015, box, ytterkartong.

15 600 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Rado

RADO, Sintra, Serie nr. 05328348, Boett nr. 152.0432.3, herrur, 31 x 26,5 (38,5), high-tech ceramica, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 04460, cert, januari 2004, box, ytterkartong.

Utrop: 3 900 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Clifton Club (100m-330ft), Cal , Serie nr. 6006622, Ref nr. M0A10498, Boett nr. 65833, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, gummiband, viklås, cert (ej komplett), ca 2020, box, ytterkartong.

7 400 kr

Utrop: 7 600 kr

BREITLING, Blackbird, Limited Edition, Chronometre, "Tachymetre", Cal 44 (ETA 2892A2), Verk nr. 2509443, Serie nr. 2509443, Ref nr. A4436010, Boett nr. 1412B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, stål, automatisk, safirglas, stort datum, Pilotlänk, viklås, Ref nr. W3512/379A, cert, maj 2013, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 921/2000).

Utrop: 26 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 6916F, Serie nr. 5818083, Cal 2030, Verk nr. 772406, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Jubileelänk (ändfästen i stål), viklås, Ref nr. E/468+568, cert, november 1980, box, ytterkartong.

25 500 kr

Utrop: 21 000 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, Cape Cod, Serie nr. 1445115, Boett nr. CC1.210, damur, 23 x 23 (33) mm, stål, quartz, safirglas (nagg/repor), läderband, originalspänne, ca 2000, box.

6 900 kr

Utrop: 5 900 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 057, Ref nr. W51008Q3, Boett nr. 128035CE / 2384, damur, 20,3 x 18 (25,35) mm, stål, quartz, safirglas (nagg/repor), originallänk, viklås, Ref nr. CCHG, ca 2005.

13 400 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Aquis Date (30BAR/300M), Cal 733, Ref nr. 01 733 7653 4128-07 8 26 01PEB, Boett nr. 7653 / 35-39003, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 07 8 26 01PEB, ca 2018, box, ytterkartong.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr

TISSOT, herrur, 34 mm, Boett nr. G668330, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 2010, box.

4 100 kr

Utrop: 3 700 kr